Новини і автомобілі

Дата і час:

"У Людмили немов з'явилося друге дихання"

Зміст

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики наші спортсмени не лише здобули омріяні медалі, але й вразили всіх стійкістю та волею до перемоги

Відео фінішу жіночих змагань зі спортивної ходьби на 20 кілометрів на Євро-2024 бачили, напевно, всі. Те, що зробила на останніх метрах дистанції Людмила Оляновська, викликає гордість і сльози радості.

Перед Людмилою на цьому Євро стояло одне, найважливіше завдання — здобути олімпійську ліцензію у Париж. Для цього треба було пройти 20 кілометрів щонайменше за 1 годину 29 хвилин і 20 секунд. Такий бар'єр спортсменка востаннє змогла подолати ще у 2020 році, тож завдання було нелегке.

Після першого кілометра Людмила йшла пліч-о-пліч з лідеркою. Після п'яти кілометрів вона залишалась у трійці. Після 15 — поступалась лідерці вже 27 секунд і не претендувала ні на медаль Євро, ні на олімпійський норматив. Що сталося на фініші дистанції — пояснити важко. У Людмила немов з'явилося друге дихання. Вона не йшла, а летіла, випереджаючи суперницю одну за одною.

Справді епічним було суперництво на останніх метрах. Іспанка Лаура Гарсія-Каро йшла третьою. Вона схопила з трибуни стяг Іспанії, щоб святкувати "бронзу". І саме в цю мить її наздогнала й випередила українка. Отож бронзова нагорода в Людмили Оляновської, і олімпійська ліцензія теж. Її фінішний час — 1:28:48, що на 32 секунди перевищує норматив.

Медаль Людмили Оляновської стала першою для України на цьому Євро в Римі. А далі було "золото" від нашої "прими" Ярослави Магучіх. Коли всі її суперниці у фіналі розпочинали з висоти 180 сантиметрів, Ярослава одразу запросила 190 сантиметрів і взяла планку з першої спроби. Далі з першої спроби здолала 1,95 і 1,99 метра. А 2,01 метра Ярослава підкорила з другої спроби й спокійно здобула золоту медаль. Третє місце у цій дисципліні посіла наша Ірина Геращенко, яка стрибнула на 1,95 метра.

Четверту медаль, бронзову, виборов метальник молота Михайло Кохан. Хоч це було нелегко. Напередодні старту-Євро спортсмен захворів, у нього підвищилась температура. Попри це, Михайло вирішив змагатися й зумів метнути молот на понад 80 метрів.

"Та добре, що є медаль, каже Михайло Кохан. Думаю, міг би виступити краще, якби не хвороба. Ще перед початком Євро розумів, що медалі розігруватимуться на відстані понад 80 метрів, тож завдання було метати саме туди".