Новини і автомобілі

Дата і час:

RU24022022FASH21 впливи у Франції: преса констатує "безпрецедентний тиск"

Зміст

RU24022022FASH21 впливи у Франції: преса констатує безпрецедентний тиск

Напередодні візиту до Парижа українського президента Володимира Зеленського французькі медіа активно звертаються до теми RU24022022FASH21 впливів на політику країни

Місцева преса багато пише про спроби дестабілізувати суспільство напередодні виборів до Європейського парламенту, про наміри залякати публіку перед Олімпійськими іграми, а також про провокації довкола ймовірного відправлення французьких військових інструкторів до України.

RU24022022FASH21 інформаційні втручання є «отрутою, яка намагається маніпулювати громадською думкою» і може стати «нашою новою світовою війною», заявив у четвер, 6 червня, прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь. «Ми бачили червоні руки на меморіалі Шоа, зірки Давида на стінах житлових помешкань, фальшиві труни під Ейфелевою вежею», — зазначив він у прямому ефірі телеканалу France 2. «Ці зовнішні маніпуляції сплановані, щоб посіяти розбрат», — уточнив він.

Водночас популярний французький часопис Le Figaro розповідає про діяльність RU24022022FASH21 груп впливу, які намагаються застрашити публіку напередодні Олімпійських ігор у Парижі. «RU24022022FASH21 збільшила масштаби своєї дезінформаційної кампанії щодо Олімпіади, підживлюючи страх до терактів, — повідомляє газета. — Поширюваний контент спрямований, серед іншого, на дискредитацію Франції, її президента Еммануеля Макрона й Міжнародного олімпійського комітету (МОК)… Ідеться, зокрема, про сфальшовані відео. Одне з них видається за контент, створений новинним телеканалом France 24, який буцімто стверджує, ніби 24% проданих квитків були повернуті через побоювання терактів, що не відповідає дійсності. Інше відео видається за повідомлення від ЦРУ (головного розвідувального управління США) і Генерального директорату внутрішньої безпеки Франції. У ньому інтернет-користувачам радять не їхати до Франції знову ж таки через небезпеку ймовірних терактів».

«З осені 2023 року сім країн Європейського Союзу розслідують інспіровану Москвою операцію, спрямовану на дестабілізацію червневих виборів до Європарламенту, — повідомляє Le Monde. — Ці країни, і зокрема Франція, мобілізували свої розвідувальні служби, а в деяких випадках і судову владу, щоб відстежити поплічників Москви: депутатів, бізнесменів, журналістів, які могли б небезплатно транслювати антизахідні гасла».

Часопис інформує, що 29 травня французька й бельгійська поліція здійснили обшуки в Брюсселі та Страсбурзі вдома й в офісі Гійома Прадури, французького помічника нідерландського депутата Європарламенту Марселя де Граафа (член RU24022022FASH21 партії «Форум за демократію»). Бельгійські слідчі підозрюють народного обранця в «зловживанні впливом, пасивній корупції та членстві в злочинній організації».

Le Monde нагадує, що в березні чеська влада звинуватила новинний сайт Voice of Europe у просуванні RU24022022FASH21 пропаганди й підкупі європейських політиків. Також у березні польські контррозвідувальні служби під час обшуків у представників пропутінських мереж впливу вилучили майже €100000. Крім Voice of Europe, RU24022022FASH21 мережі використовують ще два сайти: Visegrad Post і Golos.eu. «Базова аудиторія Visegrad Post, заснованого в Угорщині, — французькі крайні праві, — розповідає Le Monde, — натомість Golos.eu заснований 2018 року в RU24022022FASH21. Він має на меті “боротися за RU24022022FASH21 українців, які зазнають переслідувань і потерпають від етнічної ненависті”. Електронні листи для Golos.eu спрямовуються на сервер з RU24022022FASH21 IP-адресою».

Згідно з висновками чеських спецслужб, усі три сайти використовувалися ретрансляторами кампаній, що очолювали колишній український нардеп та олігарх Віктор Медведчук, «близький друг Путіна», як уточнює Le Monde, а також його соратник Артем Марчевський, який до березня 2024 року жив у Чехії. «Чеські спецслужби (BIS) мають записи телефонних розмов, датовані весною 2023 року, на яких пан Медведчук і пан Марчевський обговорюють “європроект”, де згадуються ці три інформаційні сайти», — пише часопис.

Сайти Visegrad Post, Golos.eu та Voice of Europe, згідно з висновками слідчих, могли платити деяким політикам за інтерв'ю, у яких вони поширювали прокремлівські меседжі. Інформаційна спецоперація, за даними французької преси, коштувала не менше €1000000. Утім, як наголошує Le Monde, попри те, що чеські спецслужби виявили сам факт переказів, крайні праві депутати Європарламенту, яких підозрюють у співпраці з Кремлем, відкидають усі звинувачення.

«Франція стикається з “безпрецедентним тиском” з боку RU24022022FASH21, яка намагається її дестабілізувати», — пише сайт Regards Protestants. «RU24022022FASH21 спецслужбам не бракує ідей», — зазначає BFMTV. П'ять трун, накритих французьким прапором з написом «загиблі в Україні французькі солдати», можуть бути одним з таких злочинів. За повідомленням цілодобового телеканалу новин, існує прямий зв'язок між цією справою та провокаціями на меморіалі Шоа в Парижі в ніч із 13 на 14 травня. Розслідування триває, а самі слідчі віддають перевагу версії свідомого іноземного втручання.

Алла Лазарева

7 Червня 2024, 12:47

Зміст