Новини і автомобілі

Дата і час:

Гучний скандал у бадмінтоні

Зміст

Найрейтинговішого українського гравця відсторонили від спорту на півтора року й позбавили ліцензії на Олімпіаду

Збірна України з бадмінтону матиме найменше представництво за останні 20 років на Іграх у Парижі. Нашу країну представлятиме лише одна спортсменка — Поліна Вугрова. Хоча мало бути дві ліцензії.

Найтитулованіший український бадмінтоніст, 23-річний Данило Боснюк, вилетів з Олімпіади через підозру в спортивному злочині. Ще на початку квітня він входив до сотні світового рейтингу серед чоловіків, і, відповідно, претендував на участь в Іграх. Однак за тиждень перед затвердженням олімпійських списків прізвище нашого бадмінтоні- ста раптово звідти зникло, і ліцензію він не здобув.

Наразі відомо, що Міжнародна федерація бадмінтону (МФБ) запідозрила Боснюка у порушенні беттінгових правил. Нібито він робив ставки на бадмінтоні матчі ще в 2022 році.

У лютому цього року федерація зв'язалась з ним і попросила пояснень. Спортсмен усіляко заперечував свою причетність до ставок. Тоді МФБ провела додаткове розслідування, зібрала беззаперечні факти Й пред'явила їх нашому спортсмену. Зрештою Боснюк визнав, що дійсно ставив на матчі, але буцімто не знав про існування заборони. Спортсмена відсторонили від спорту на півтора року. Це більше за мінімальний період (один рік), передбачений за відповідні порушення. Також українському бадмінтоністу не дали можливості виступити на Олімпіаді-2024. За словами Боснюка, відбір на Ігри в Париж він гарантував собі ще в березні, проте після відсторонення втратив шанси на ліцензію.

Крім того, спортсмену заборонено грати всі офіційні матчі — навіть командні чи виставкові, якщо вони проводяться під егідою Міжнародної федерації бадмінтону. Українець зазначив, що шансів оскаржити рішення МФБ щодо свого відсторонення він не має.

"Інформація про ставки близька до істини. Але поки федерація не з'ясує все достеменно, нічого офіційно не коментуватимемо", — зауважила генеральна секретарка Федерації бадмінтону України Олеся Ніколенко.

Нагадаємо, останнім турніром Боснюка став чемпіонат Європи-2024, який відбувся у німецькому Саарбрюккені. На Євро він дійшов до 1/16 фіналу, де вилетів, поступившись французові Арно Меркле. Нині спортсмен виступає за німецький "Мюльгайм". За підсумками виступів у другій Бундеслізі, Боснюк з командою став чемпіоном та вийшов у вищий дивізіон.

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст