Новини і автомобілі

Дата і час:

"Першу гвинтівку мені подарував тато"

Зміст

Першу гвинтівку мені подарував тато

Олена Охотеька вперше в кар'єрі здобула перемогу на чемпіонаті Європи

31-річна Олена Охотеька у складі збірної тріумфувала на Євро-2024 зі стендової стрільби

Збірна України зі стендової стрільби здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи, який відбувся в італійському Лонато. Бронзовим призером став Андрій Кобзарук, для якого виступ у фіналі Євро був дебютним у кар'єрі. А єдину золоту медаль до нашої скарбнички поклала жіноча збірна в складі Олени Охотської, Надії Булгакової та Юлії Данілової. Спортсменки виступали в дисципліні трап-тріо й у фіналі перемогли суперниць із Туреччини з рахунком 6:2.

"Це найважливіша перемога в нашій кар'єрі, — каже Олена Охотеька, одна з нових тріумфаторок Євро. — Дотепер ми мали успіх на менш престижних міжнародних стартах, а в Італії вперше виграли чемпіонат Європи".

Олена Охотеька й Надія Булгакова живуть і тренуються у Львові, а Юлія Данілова — у Києві. "Львів і Київ нині два найважливіші центри стендової стрільби в Україні, — каже Олена Охотська. — До початку повномасштабного вторгнення збірна також тренувалася у Харкові та Одесі, але тепер у цих містах перебувати небезпечно. Благо, що в місті Лева маємо належні умови. Держава нам виділяє патрони, а тренуємося ми під опікою індивідуальних тренерів. Працюємо приблизно по 3—4 рази на тиждень. За одне тренування розбиваємо 100 мішеней. Принцип нашої дисципліни полягає у тому, що на одну мішень дають два вистріли. Якщо першим не влучаємо, то відразу робимо другу спробу. У середньому на 100 мішеней витрачаємо 115—125 патронів".

Олена Охотеька уже шістнадцятий рік професійно займається стендовою стрільбою. "А вперше до рук взяла зброю у 13. Любов до стрільби прищепив мені батько, Сергій Охотський, який має звання чемпіона Європи та світу, — розповідає про свій шлях до успіху спортсменка. — До речі, першу гвинтівку я отримала саме від нього. Він її мені подарував одразу після того, як завершив спортивну кар'єру. Нині тато — мій особистий тренер. А ще мене дуже надихають успіхи. Пригадую, коли взяла до рук зброю, то вже в першій спробі здійснила аж 9 влучних пострілів із 15, і це мене дуже захопило. Навіть і тепер люблю ці відчуття, коли влучаю у ціль. Наш вид спорту цікавий і тим, що стріляємо по рухомих мішенях. Треба бути не лише влучним, але й мати чудову реакцію. Ну й про фізпідготовку також забувати не слід. Багато бігаємо й плаваємо в басейні".

Чемпіонка Європи зазначає, що тепер її ціль — виступ на Олімпійських іграх — 2028 у Лос-Анджелесі. "На жаль, до Парижа ми не поїдемо, бо не змогли вибороти ліцензії. Можна лише надіятися на те, що міжнародна федерація надасть нам подарункову квоту, але шансів насправді обмаль", — констатує переможниця Євро-2024.

Додамо, що збірна України зі стендової стрільби має лише одну олімпійську ліцензію, яку здобула 30-річна одеситка Ірина Маловічко.

Олег ЗУБАРУК

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст