Новини і автомобілі

Дата і час:

Дуже смачна і прибуткова ягідка

Зміст

Дуже смачна і прибуткова ягідка

Лідія Марусяк понад 20 років вирощує полуниці. Городниця охоче поділилася деякими секретами їх догляду

За її словами, щоб виростити добрі полуниці, треба докласти чималих зусиль і вкласти багато любові.

Адже ця ягода — доволі примхлива.

"Висаджую полуницю в серпні, у похмуру погоду. Також можна це робити після дощів, бо ягода любить вологий ґрунт", — розповідає 50-річна городниця з Тишківців, що на Прикарпатті. І додає, що більш як три роки полуницю не варто вирощувати на тому самому місці, бо тоді ягоди дрібнішають.

Ґрунт для трускавок має бути чорноземний і підживлений перегноєм (коров'яком, курячим послідом) чи попелом. Вони збагачують землю корисними мікроелементами, зокрема азотом, калієм і фосфором, які дуже важливі для росту й розвитку рослин.

Прикарпатка зауважує, що висаджує кущики полуниці на відстані 30 сантиметрів один від одного, відстань між рядами робить 40 сантиметрів. "Так ягоди будуть вільно рости й наливатися соком. Адже полуниця дуже любить сонце. Коли кущики не загущені, менший ризик, що вони захворіють та що їх вразять кліщі й слимаки", — ділиться досвідом.

Вирощує Лідія Марусяк полуниці ранніх сортів американської та італійської селекції. Каже, що їхні ягоди дуже солодкі й чудово зберігаються кілька днів у темному прохолодному місці. З ранньої весни й аж до часу збору врожаю городниця чотири рази просапує міжряддя та поміж кущами. Це насичує коріння повітрям, відтак ягоди ростуть більшими. А щоб не кинулися шкідники, кропить рослини під час цвітіння часниковою настоянкою (200—300 грамів бадилля часнику настоює шість днів у 10 літрах води).

Збирає полуниці прикарпатка від кінця травня до кінця червня. Упродовж цього часу радить відрізати ножицями "вусики". Це роблять для того, щоб рослина витрачала поживні речовини на формування ягід, а не зеленої маси. Цього сезону Лідія Марусяк посадила полуницю на двох арах. За приблизними підрахунками, з однієї сотки можна назбирати в середньому до 150 кілограмів ягід. Але багато що залежить від погоди й догляду. Нині кілограм полуниць на прикарпатських ринках коштує недешево — від 65 гривень. Тож, якщо продавати ягоди вроздріб, за сезон можна непогано заробити. За словами господині, ягоди здають і на переробний завод, що працює в селі. Але тоді ціна їх менша, ніж на ринку.

Лідія Марусяк за освітою кондитерка, тож готує з полуниць для рідних усіляку смакоту: варення, муси, компоти, йогурти, смузі, коктейлі, вино. Запевняє, що ці ягоди дуже корисні. Вони покращують апетит, нормалізують травлення, сприяють кровотворенню й чудово тамують спрагу.

Сабіна РУЖИЦЬКА

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст