Новини і автомобілі

Дата і час:

Бо треба пильнувати своїх чотирилапих

Зміст

Маленький пекінес покусав двох жінок. Суд конфіскував собаку, а її власниця ще й заплатить штраф

У березні цього року в садівничому товаристві "Нива" на території Великоберезовицької селищної ради, що на Тернопільщині, стався прикрий інцидент.

Поки господиня однієї з ділянок поралася у будинку та на городі, її песик з дзвінким гавкотом вільно бігав за воротами обійстя і кидався на перехожих.

Спочатку пекінес вкусив за ногу сусідську дівчину, внаслідок чого утворилися садна та крововилив. А через п'ять днів — її матір. Та звернулася з письмовою заявою до поліцейського офіцера громади, в якій просила притягнути сусідку до адміністративної відповідальності. Зазначила, що вона випускає песика на вулицю і не контролює його. На власницю пекінеса поліцейський склав два адміністративні протоколи про порушення правил утримання тварин.

У суді обидві справи об'єднали в одне провадження. Тернополянка, власниця собаки, свою вину визнала, втім не уникнула відповідальності - суд конфіскував чотирилапого. Крім того, жінка має сплатити 1700 гривень штрафу та 605 гривень судового збору. Якщо протягом 15 днів цього не зробить, то справу передадуть у виконавчу службу й тоді сума штрафу автоматично зросте вдвічі — до 3400 гривень.

Досить часто власники собак вигулюють своїх чотирилапих улюбленців, не вдягаючи на них намордників або не використовуючи повідки, що створює суттєву небезпеку для навколишніх, — коментує Зоя Вовк, речниця обласної поліції. — Якщо собака напав на перехожих, то його господаря можуть притягнути до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності залежно від заподіяної шкоди.

— Куди слід звертатися потерпілим, якщо їх, не дай Боже, вкусив собака?

— До закладу охорони здоров'я. І не тільки, щоб отримати медичну допомогу. А й щоб взяти довідку, в якій буде зафіксовано факт нападу тварини. Після цього треба звернутися до поліції. Правоохоронці складають протокол про адміністративне правопорушення і передають справу до суду. Якщо внаслідок укусів людина отримала серйозні тілесні ушкодження, то її направляють на судово-медичну експертизу для встановлення ступеня тяжкості. Найскладніший етап у таких справах — доказ факту, що власником собаки є відповідна особа. Його можна підтвердити в органі, що здійснює реєстрацію тварин. Якщо ж собака не внесена до реєстру, то доказами можуть бути свідчення очевидців або фото- чи відео- матеріали. Коли заподіяна шкода, то підтвердженням цього можуть бути й чеки на придбання ліків, рахунки з лікарень тощо.

— А яка подальша доля конфіскованих собак?

— Їх передають для утримання у притулки для тварин або інші заклади.

Микола ЗАВЕРУХА

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст