Новини і автомобілі

Дата і час:

Буде сонячно й тепло. Але не без сюрпризів

Зміст

Синоптики розповіли, якої погоди чекати влітку

Травень видався мінливим, а насамкінець потішив справжнім літнім теплом. Якою ж буде Погода у найближчі три місяці? І чи здивує літо температурними рекордами?

Середньомісячна температура у червні очікується в межах 19—23 градусів, у гірських районах буде 16—19 тепла. Це на 1,5—2 градуси перевищує кліматичну норму, розповідає Наталія Птуха, синоптикиня Українського гідрометцентру. — Місячна кількість опадів прогнозується в межах 49—90 міліметрів, у Карпатах й подекуди на Прикарпатті випаде 117—170 міліметрів, це в межах норми.

Температура повітря в денні години буде відносно високою — близько 25 градусів, на південному сході — до 30-ти, у західних та північних областях — трішки перевищуватиме 25-ть. Під час дощів ці показники дещо знижуватимуться. Варто зауважити, що літні опади мають локальний характер, його ще називають мозаїчним, адже дощі нерівномірно розподіляються по території країни. Переважно вони випадатимуть у другій половині дня.

Загалом же характер погоди в першій декаді червня мало відрізнятиметься від того, що був у завершальні дні весни. Буде не дуже спекотно. часом випадатимуть короткочасні грозові дощі, місцями — град зі шквалами. Це стандартні літні процеси.

До слова, найспекотнішим днем було 14 червня 1998 року, тоді у Харкові зафіксували +39,8 градуса, - додає Олена Доніч, начальниця відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського. — А найхолодніше було 5 червня 1930 року, коли температура повітря становила всього 2,4 градуса.

— Яким загалом буде цьогорічне літо?

— На фоні глобального потепління останніми роками літній сезон на території України є теплим і спекотним, така тенденція збережеться і цього року, — каже Наталія Голеня, заступниця начальника відділу метеопрогнозів Украгідрометцентру. — Середньомісячні показники температури перевищуватимуть середні багаторічні значення, у червні — до 2 градусів понад кліматичну норму, в липні й серпні цей показник буде вищий на 2—3 і більше градусів.

Але це не означає, що весь час буде спекотно, не минеться і без незначного похолодання на фоні вторгнення повітряних мас з півночі, переважно це стосується червня. Тоді як наступні два місяці будуть справді спекотними. Ба більше, очікується, що літня погода протримається аж до 20 вересня.

Лариса ПЕЦУХ

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст