Новини і автомобілі

Дата і час:

"Сестра" із сузір'я Золотої Риби

Зміст

НАСА склало новий каталог потенційно придатних до життя планет, їх загалом 126. А деякі дуже схожі на Землю

Одна з них, Т0ІТ824, обертається навколо червоного карлика Т0І-700 на відстані 101,4 світлового року від Сонця в сузір'ї Золотої Риби. Ця екзопланета, згідно з результатами досліджень, у 2,6 раза більша за Землю.

Припускають, що ТОІ1824 має подібне до земного ядро і атмосферу, багату воднем. А отже, теоретично там є умови для розвитку певних форм життя.

Ще дві з виявлених планет скидаються на наші Нептун і Сатурн. Перша називається ТОІ1386 b і обертається навколо зірки за 26 днів. Друга робить оберт навколо цього ж світила за 227 днів. Вчені не відкидають, що у сузір'ї Золотої Риби навіть може бути схожа на нашу сонячна система.

— Екзопланети науковці виявляють так званим транзитним методом, — пояснює Михайло Рябов, кандидат фізико-математичних наук, фахівець з астробіології. — Під час руху (транзиту) планети довкола зірки астрономи фіксують, як її світло змінюється, вимірюють зміщення спектра зірки і так визначають масу планети, її потенційний склад, наявність атмосфери, води тощо. У цьому допомагають потужні космічні супутники, зокрема TESS. Він оснащений відразу чотирма ширококутними телескопами і був розроблений, власне, щоб виявляти транзитні екзопланети. Із моменту запуску в квітні 2018 року TESS уже зафіксував загалом понад 7000 екзопланет, але далеко не на кожній потенційно можливе життя.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

"Експрес" № 22 (10785) 30 травня — 6 червня 2024

Зміст