Дата і час:

Три "золота", "срібло" й "бронза"

Зміст

Українські гімнасти тріумфували на Євро-2024: подробиці

Змагання проходили в італійському місті Ріміні. Наші спортсмени здобули п'ять медалей. Зокрема, Україна вдруге в історії завоювала 'золото' командного багатоборства. Востаннє "синьо-жовті" підіймалися на подіум континентальної першості у 2020 році.

Отож, на ЧЄ наша команда у складі Іллі Ковтуна, Олега Верняєва, Назара Чепурного, Ігоря Радівілова й Радомира Стельмаха набрала 255,762 бала, випередивши збірну Великої Британії. Також Ілля Ковтун став першим на паралельних брусах та перекладині, Олег Верняєв — другим в особистому багатоборстві. А Назар Чепурний виборов "бронзу" в опорному стрибку.

Це була моя мрія — виграти командний чемпіонат Європи, — каже Геннадій Сартинський, головний тренер збірної України зі спортивної гімнастики. — Попри не надто впевнену кваліфікацію, хлопці у фіналі зібралися й виклалися на всі 100%.

— Чи впливав цей чемпіонат на розподіл олімпійських ліцензій?

— Ні. Ще до цього Євро у нас було п'ять ліцензій. Більше не могло бути в принципі, бо такий регламент. Тому цей чемпіонат ми розглядали як один з етапів підготовки до Олімпіади. Був шанс показати нашим суперникам, що ми чогось варті. І ми це зробили!