Новини і автомобілі

Дата і час:

Багатий урожай нагород. Але задоволені не всі

Зміст

Україна виборола десять медалей на Євро з боротьби. Тренери збірної проаналізували виступ

У Бухаресті закінчився чемпіонат Європи з боротьби. На ньому розіграли 30 комплектів нагород: по десять у греко-римській чоловічій, а також по десять у вільній чоловічій та жіночій боротьбі. Україна була представлена по одному спортсмену в кожній з 30 дисциплін і здобула десять нагород.

Найбільший врожай зібрали наші жінки. Володарками бронзових нагород стали Юлія Ткач та Соломія Винник. Срібні медалі вибороли Аліна Філіпович, Тетяна Сова та Анастасія Осняч, а єдине "золото" до скарбнички збірної поклала Ірина Коляденко, якій не було рівних у ваговій категорії до 65 кілограмів.

"Запорука успіху Коляденко сумлінна підготовка і досвід, вважає Володимир Євонов, головний тренер жіночої збірної України з вільної боротьби.

— Ірині — 26 років, це вік розквіту в нашому виді спорту. Вона має і силу, і спортивний розум, і тактичне чуття. Ірині до снаги здобути золоту медаль на Олімпійських іграх. Принаймні вона нарівні конкурує з представницями Азії".

Завдяки успіхам Ірини Коляденко та інших спортсменок жіноча збірна України з вільної боротьби посіла перше загальнокомандне місце. "До Ірининої звитяги у команді панував пригнічений настрій, бо ми програвали фінали, — каже Володимир Євонов. — Та з її перемогою все змінилося. Ми зрозуміли, що наша збірна з вільної боротьби посяде перше загальнокомандне місце, бо стала недосяжною для туркень. До речі, на чемпіонаті Європи арбітри дуже симпатизували спортсменам з Туреччини, адже представник цієї країни керує суддівським корпусом. Рефері мріють про участь в Олімпійських іграх, тому хотіли сподобатися своєму керівнику. Як наслідок, наша молода спортсменка Аліна Філіпович втратила золоту медаль. Вона перемогла туркеню, але після протесту судді віддали перемогу суперниці".

Ще чотири медалі Україна здобула у греко-римській боротьбі. Олександр Грушин виграв "срібло", а Парвіз Насібов, Ярослав Фільчаков та Жан Беленюк — "бронзу". "Виступили нормально, але ми незадоволень — каже Юрій Тимченко, головний тренер збірної України з греко-римської боротьби. — Наше завдання — золоті медалі, а не срібні чи бронзові. Основна причина невдач — брак спарингів. Ми не так часто їздимо на закордонні тренувальні збори, де можна спарингувати із сильними суперниками. Особливо брак спарингів впливає на борців великих вагових категорій. Ну і варто згадати про високу конкуренцію у чоловічій боротьбі після того, як збірну RU24022022FASH21 усунули від змагань. її спортсмени, здебільшого кавказьких національностей, подалися у різні європейські збірні. Іноді навіть укладали фіктивні шлюби з європейками, щоб набути громадянство".

А от наші чоловіки у вільній боротьбі залишилися без нагород. За крок від п'єдесталу опинилися Каміль Керімов, Василь Михайлов, Денис Сагалюк та Муразі Мчедлідзе, які програли свої сутички за бронзові медалі. Втім чоловіча збірна України з вільної боротьби, хоч і залишилася без медалей на Євро, посіла високе шосте місце у командному заліку.

"Результати незадовільні. І на це є низка причин", — коротко прокоментував виступ наших спортсменів головний тренер чоловічої збірної України з вільної боротьби Василь Федоришин.

Зазначимо, що на цьому чемпіонаті Європи не розігрували олімпійських ліцензій. За путівки на Ігри-2024 борці змагатимуться у квітні. Нині в України дві ліцензії: в Ірини Коляденко та Жана Беленкжа. На Олімпіаді змагатимуться не у 10 вагових категоріях, а в шести. Наразі ми ще маємо шанс здобути максимальні 18 ліцензій.