Новини і автомобілі

Дата і час:

Бенто-торт чи французькі макарони? Запросто

Зміст

Бенто-торт чи французькі макарони? Запросто

12-річну Софійку Дмитрук без перебільшення можна назвати кулінарним генієм

Школярка з Рівненщини пече вишукані смаколики, бере участь у благодійних ярмарках та веде у соцмережі власний кондитерський блог

Софії Дмитрук із села Малий Шпаків лише 12 років. Але її без перебільшення можна назвати кулінарним генієм. Кондитерською справою семикласниця займається два роки.

"Любов до кулінарії — то наше сімейне, можемо обговорювати рецепти годинами й хвалитись одне одному, що в кого вийшло смачненьке, — розповідає мама дівчинки Олена Дмитрук. — Коли донечці було два роки, вона вже сідала коло мене й допомагала ліпити вареники, розкачувати тісто на пиріжки, готувати торт "Наполеон". Коли Софія ходила до садочка, то вже готувала бісквітні коржі, хоча в мене, дорослої, це не завжди виходило. Потім дитина навчилась пекти кекси та печиво, якими з радістю пригощала у дитсадку малюків та вихователів. Декілька років тому ми подарували Софії на день народження бенто-торт — мініатюрний, з оригінальним дизайном, пухким, приємним на смак бісквітом в основі, сиром маскарпоне, бельгійським шоколадом. Доньці він дуже сподобався. І що ви думаєте?! Софія знайшла рецепт в інтернеті й сама спекла бенто-торт. Вдався з першого разу. Пригостила ним родичів, отримала схвальні відгуки. Так зване сарафанне; радіо спрацювало, і Софія отримала свої перші замовлення від односельчан. Згодом, щоб підвищити майстерність, донька пройшла спеціальні курси".

А нещодавно Софія опанувала ще й мистецтво випікання французького десерту — макаронів.

"Справжні макарони роблять з меленого мигдалю, цукру і яєчних білків. Цей десерт нелегкий у приготуванні, — додає пані Олена. — Донька знайшла онлайн майстер-клас з приготування макаронів. Висиділа на ньому три з половиною години. А далі Софія спекла чи не декілька тисяч макаронів, щоби отримати ті самі, ідеальні, в яких би не тріснула "шапочка". Тепер Софіїні макарони йдуть "на ура"! Одна з кав'ярень щотижня приїжджає за ними, бо відвідувачі дуже люблять ними смакувати. А нещодавно з війни приїжджав хрещений доньки. І вона передала йому партію макаронів, які він відвіз на передову. Бійці телефонували й дякували, казали, що такої смакоти ще не їли. І були здивовані, що то приготувала 12-річна дитина. Софія постійно передає випічку на благодійні акції для наших воїнів. А ще почала вести у соцмережі кулінарний блог, де вчить пекти інших".

Вікторія ТРУДЬКО

"Експрес" № 47 (10758) 23 — 30 листопада 2023 року

Зміст