Новини і автомобілі

Дата і час:

Ще більше грошей на вугілля і дрова

Зміст

Ще більше грошей на вугілля і дрова

Українцям, які мають пільги та житлові субсидії на тверде пічне паливо, доплатять. Скільки і коли?

Понад 200 тисячам родин в Україні призначено житлову субсидію на вугілля і дрова, і ще понад 100 тисяч мають пільгу. Уряд запустив експериментальний проект, завдяки якому цим сім'ям нададуть додаткову підтримку на придбання твердого побутового палива — вугілля і дров. Це передбачено постановою Кабміну №1173.

— Якщо родині на цей рік раніше вже була призначена житлово-комунальна пільга або субсидія на придбання твердого пічного палива, то її розмір перерахують автоматично, — розповідає Василь Гельбич, начальник відділу надання житлових субсидій ГУ ПФУ у Львівській області. — Але потрібно дати згоду Пенсійному фонду України на передачу персональних даних міжнародному донору для оплати підвищеного розміру виплат на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальному сезоні 2023—2024 років. Бо для реалізації цього експериментального проекту кошти виділятимуть міжнародні партнери України, зокрема УВКБ ООН (Управління Верховного комісара ООН у справах біженців).

— Як і коли слід надати цю згоду?

— Це потрібно зробити до 1 грудня у зручний для одержувача субсидії чи пільги спосіб, звернувшись до органів Пенсійного фонду України.

Дати згоду можна у відповідь на смс, яке надсилатимуть одержувачам пільг і субсидій на тверде пічне паливо. А також — через електронний кабінет ПФУ або ж звернувшись до сервісного центру ПФУ.

В урядовій постанові зазначено, що Пенсійний фонд передаватиме міжнародним партнерам інформацію про одержувачів пільг та житлових субсидій для відшкодування витрат на придбання твердого пічного побутового палива із зазначенням розміру виплат за кожного пільговика та субсидіанта. До 20 грудня ці виплати надходитимуть на банківські рахунки одержувачів (загалом міжнародні партнери здійс нюватимуть виплату додаткової підтримки не пізніше ніж до 5 квітня 2024 року. Це у випадку, якщо сім'я лише зараз подасть документи на пільги чи житлову субсидію для придбання твердого пічного побутового палива. — Авт.).

— Про які суми додаткової підтримки йдеться?

— Субсидію для придбання твердого палива призначають, грунтуючись на річному доході осіб за попередній календарний рік. Згідно з постановою Кабміну, нормативи для опалення житлового приміщення під час опалювального сезону, який розпочався, збільшаться у чотири рази. Тож для сімей, які мають пільги, норматив на вугілля становитиме 1,87 тонни, а на дрова — 6,22 тонни. Для тих, кому призначено субсидії, норматив на вугілля становитиме 2,23 тонни, а на дрова — 7,41 тонни. Ці нормативи використовуватимуть для розрахунку розміру саме додаткової підтримки.

Враховано також збільшення ринкових цін на вугілля і деревину. І якщо раніше загальний граничний розмір субсидії на тверде побутове паливо становив на рік 6973 гривні на домогосподарство, то тепер може сягати 16234 гривень. До прикладу, одержувач субсидії цього року вже отримав 5000 гривень субсидії на дрова. А тепер йому можуть доплатити, наприклад, ще 10000 гривень. Кошти будуть переказувати на той рахунок, на який раніше одержувачу надходила субсидія.

Якщо ж пільгу або субсидію ще не призначали, але сім'я має право на ці виплати, слід звернутися до ПФУ із паспортом й подати заяву та заповнену декларацію про доходи. Особи, які звертаються по житлові субсидії для придбання твердого палива, можуть також подавати документи, у яких зазначено, що в помешканні є лише пічне опалення. Таку довідку видадуть органи місцевого самоврядування (територіальні громади).

Богданна МАРТИНИК

"Експрес" № 47 (10758) 23 — 30 листопада 2023 року

Зміст