Новини і автомобілі

Дата і час:

Єрмак і його армія радників

Зміст

Єрмак і його армія радників

Керівник Офісу президента має у чотири рази більше радників, ніж Зеленський

За даними Руху ЧЕСНО, в Офісі президента радниками, уповноваженими президента та голови його офісу працює майже вісім десятків осіб. Найбільше їх в Андрія Єрмака. І з цього приводу фахівці мають запитання.

На початок жовтня 2023 року в підпорядкуванні Андрія Єрмака перебувало 58 осіб. З них 10 — це заступники голови ОП, 7 — радники, 18 — радники поза штатом, і ще 14 радників його заступників, радників самого Офісу президента та керівниця апарату, — каже Олександр Саліженко, парламентський аналітик Руху ЧЕСНО. — Натомість у президента Володимира Зеленського лише 6 радників, 5 радників-уповноважених, З представники в держінституціях, прессекретар та перший помічник.

— Хто є позаштатними радниками глави ОП?

— Наприклад, Дарія Зарівна. Відомо, що вона речниця Андрія Єрмака, але вважається позаштатною радницею. Цікаво, що, скажімо, Сергій Лещенко є заступником голови наглядової ради "Укрзалізниці". Однак його титрують саме як радника керівника ОП. Він постійно намагається "відбілювати" Офіс президента.

Радники керівника ОП є членами важливих комісій при президентові. Для прикладу, у Комісії з питань громадянства перебуває Вадим Потаєв. Він позаштатний радник Єрмака. У Комісії з питань помилування засуджених також перебуває кілька радників керівника ОП, зокрема Олександр Козенко та Олексій Дніпров. Комісію державних нагород та геральдики очолює особисто Андрій Єрмак, його заступник тут — керівник апарату ОП Олексій Дніпров.

— А хто є радниками Офісу президента?

— Владислав Власюк — позаштатний радник навіть не Андрія Єрмака, а всього ОП. Таких радників вісім, це, крім уже згаданого, Вікторія Страхова, Сергій Сімак, Михайло Черненок, Андрій Петрів, Вікторія Шторм, Ігор Веремій, Довідас Віткаускас. Раніше серед позаштатних радників ОП був й Олексій Арестович.

— Що входить в обов'язки радників? Які у них повноваження?

— Їхні обов'язки такі розмиті, що не зрозуміло, за що саме вони відповідають. Формально радники поза штатом мають працювати на волонтерських засадах і не отримувати грошей за свою роботу. Однак малоймовірно, що так є насправді.

Можна лише припустити, за що вони відповідають, з огляду на їхню попередню діяльність, Скажімо, Михайло Подоляк формально вважається позаштатним радником Єрмака. Але він певним чином формує державну політику, після повномасштабного вторгнення коментує події, що відбуваються і в Україні, і за кордоном. Причому не завжди вдало, спричиняючи міжнародні скандали.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 47 (10758) 23 — 30 листопада 2023 року

Зміст