Новини і автомобілі

Дата і час:

Великий скандал в українському спорті

Зміст

Аж 304 спортсмени порушили закон і не повернулися після змагань з-за кордону. У списку — зірки футболу

Міністерство молоді та спорту України на своєму офіційному сайті оновило список спортсменів, які виїхали за кордон за спеціальним дозволом, але не повернулися після завершення спеціальних заходів.

До нього потрапили 304 особи, у тому числі відомі українські футболісти — Артем Довбик та Віктор Циганков, які виступають за іспанську "Жирону", Анатолій Трубін з португальської "Бенфіки", Михайло Мудрик з англійського "Челсі", Сергій Булеца з польського "Заглемо'я", Ілля Забарний з англійського "Борнмуту" та багато інших.

Щоправда, після того, як скандал набув великого розголосу, Мінспорту вирішило вилучити список потенційних ухилянтів. "Є спортсмени, які показали велику любов до України і пішли захищати свою країну на війну, а є спортсмени, які виявилися неповноцінними громадянами, — каже Ігор Гоцул, колишній віцепрезидент Національного олімпійського комітету.

На жаль, оті 304 особи це люди, які під час війни показали своє справжнє обличчя".

Спортивний юрист Юрій Юрченко вважає, що така неприємна ситуація виникла, бо особисті інтереси виявилися вищими за обов'язки, передбачені законом і воєнним станом. "З другого боку, ми ж усі потім за них уболіваємо, і держава навіть організовує з їхньою участю матчі та змагання. Тобто держава має до них доступ, але чомусь не вживає заходів до повернення. Чиє повернення потрібне Україні, а чиє не потрібне — це вже рішення військово-політичного рівня. Можливо, і краще, щоб ці спортсмени перебували за кордоном і медійно та публічно підтримували Україну. Щоб у чужих світах не забували про нашу війну. Тим паче що в Україну надійшли чималі кошти від їхніх трансферів, акцій та донатів. Але це все одно не означає, що вони виїхали без порушень законодавства чи не порушили зобов'язань щодо повернення в Україну", — каже Юрій Юрченко.

Зазначимо, що Кабмін дозволив виїзд з країни спортсменам та тренерам 26 травня 2022 року. Вони мають право перебувати за кордоном безперервно не більше як 30 днів, але не менше тривалості спортивного заходу. Термін перебування може бути продовжений, якщо спортсмени братимуть участь в іншому заході після закінчення попереднього.

"Винні не лише спортсмени, — вважає Ігор Гоцул. — Наприклад, мене шокує, що держава далі фінансує спортсменів, які порушили закон і не повернулися в Україну. Це неприпустимо. Також мені не зрозуміло, чому деякі спортсмени, тренери і навіть спортивні чиновники мають бронювання від армії. Вважаю, що це неправильно і несправедливо".

Олег ЗУБАРУК

"Експрес" № 47 (10758) 23 — 30 листопада 2023 року

Зміст