Новини і автомобілі

Дата і час:

21 кілометр — за 2,5 години

Зміст

21 кілометр — за 2,5 години

Сергій Борков

У пам'ять про загиблого друга волинський рятувальник пробіг напівмарафон у 25-кілограмовому спорядженні. А медаль переможця подарував іншому воїну як оберіг

Захід під девізом "Не зупиняйся" відбувся у Києві. Участь у ньому взяли понад 10 тисяч учасників з різних куточків світу. Серед них і 34-річний Сергій Борков, командир відділення державної пожежно-рятувальної частини міста Ківерці, що на Волині.

"Кожен учасник напівмарафону мав не лише стартовий номер. Я, наприклад, одягнув футболку з портретом свого друга Маріса Камінського, офіцера-десантника, який загинув З лютого 2017 року під Мар'їнкою, — каже Сергій Борков. — Ми з ним ще зі школи товаришували, обоє ходили до спортзалу, займались карате. Скільки житиму, всі свої досягнення присвячуватиму Марісу".

Сергій Борков пробіг 21-кілометрову дистанцію у бойовому одязі та з апаратом на стисненому повітрі за 2 години 33 хвилини. Загальна вага спорядження становила приблизно 25 кілограмів!

Після напівмарафону рятувальникові вручили дві медалі переможця. Одну з них Сергій Борков подарував товаришу, який боронить Україну на передовій. "Він уболівав за мене, коли я біг дистанцію. І це, мабуть, допомогло здолати її, — каже пан Сергій. — Вірю: моя медаль оберігатиме його на фронті".

Бігати Сергій Борков почав сім років тому. Щоранку прокидається о 4.15, а о 5.00 — вже на стадіоні. Рятувальник уже взяв участь у 30 забігах на великі дистанції. До столичного напівмарафону готувався півтора місяця. Для цього навіть взяв в оренду апарат на стисненому повітрі й на кожне тренування одягав повне спорядження.

За словами співрозмовника, він ще з дитинства знав, що стане рятувальником. "Я жив за декілька метрів від пожежно-рятувальної частини, з цікавістю спостерігав за тим, як чергові машини мчать на виклик. Рятувальником був мій хрещений, я часто приходив до нього на роботу, — розказує Сергій Борков. — Коли повернувся з армії, пройшов тримісячне навчання, стажування і мене взяли на службу. Віддав цій роботі десять років. Ніколи б не проміняв її на якусь іншу. Найважче було навесні 2022 року, у перші тижні повномасштабної війни. Пригадую, як ми довго не могли загасити пожежу на одній із нафтобаз, куди влучила ворожа ракета окупантів".

Вікторія ТРУДЬКО

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст