Новини і автомобілі

Дата і час:

"Ми чекали цієї перемоги сім років"

Зміст

Ми чекали цієї перемоги сім років

Українські шпажистки виграли Кубок світу і піднялися на п'яте місце в олімпійській кваліфікації

Підопічні легендарного фехтувальника Богдана Нікішина, який нещодавно завершив кар'єру спортсмена і перекваліфікувався у тренери, розпочали свій шлях на Кубку світу в Італії з 1/8 фіналу. Там наша команда у складі Влади Харькової, Олени Кривицької, Інни Бровко і Джоан Фейби Бежури перемогла збірну Естонії-39:34.

У чвертьфіналі українкам протистояла збірна Італії — бронзовий призер чемпіонату Європи і чинний віце-чемпіон світу. Однак наші не залишили господаркам жодних шансів — 45:36. У півфіналі ми вийшли на збірну Гонконгу, але і її "перекололи" з рахунком 45:40.

Далі був фінал з лідерками світового рейтингу — кореянками. На старті поєдинку вони вийшли вперед на чотири уколи. Українки зібралися на дусі, й основний час закінчився внічию. На додатковій хвилині чинна чемпіонка Європи Влада Харькова одним влучним уколом зуміла вибороти для нас перше за сім років "золото" Кубка світу.

— Дуже хотіли відомстити кореянкам за поразку на ліцензійному чемпіонаті світу, — каже головний тренер наших шпажисток Богдан Нікішин. — Тоді ми теж з ними "рубалися" укол в укол. Але доля усміхнулася їм, а тепер — нам. Сім років ми чекали цієї перемоги, і от — нарешті!

— Що дає ця перемога, крім позитивних емоцій?

— Цей рік — передолімпійський, і кожна перемога наближає нас до ліцензії у Париж. Тут, в Італії, ми здобули 104 очки і піднялися у світовому рейтингу на п'яте місце. Не кажу, що ми вже забронювали за собою путівку на Олімпіаду, бо попереду ще три відбірні турніри, але солідний крок уперед зробили.

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст