Новини і автомобілі

Дата і час:

Ера повного домінування американських субмарин над китайськими завершується

Зміст

Ера повного домінування американських субмарин над китайськими завершується

Упродовж останніх місяців американські та азійські видання все частіше пишуть про зростання потужності Китаю під водою

Так, у серпневому звіті Воєнного коледжу ВМС США зокрема йдеться про те, що «через майже 50 років після введення в експлуатацію першого підводного човна типу 091, Китай нарешті стоїть на порозі виробництва атомних підводних човнів світового класу». Саме ці нові човни «можуть мати серйозні наслідки для підводної безпеки США».

Експертка індійського аналітичного центру ORF Раджесварі Пілай Раджаґопалан у своїй публікації на сайті видання The Diplomat , зазначає, що нові розробки можуть мати також значні наслідки для Індії та інших партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Американське видання The Wall Street Journal зазначає, що на початку цього року Китай вперше випустив у море атомний ударний підводний човен обладнаний технологією зменшення шуму, що використовується на новітніх американських підводних човнах. Раніше ці технології не були помічені на китайських підводних човнах. «Кількома місяцями раніше супутникові знімки китайської виробничої бази для атомних підводних човнів у північно-східному місті Хулудао показали, що секції корпусу, викладені в комплексі, були більшими за корпус будь-якого існуючого китайського підводного човна. Другий сучасний будівельний цех на заводі був завершений у 2021 році, що свідчить про плани збільшити обсяги виробництва», — пише видання.

Водночас західна частина Тихого океану стає все більш небезпечною для американських підводних човнів. Це насторожує також й інші країни Індо-Тихоокеанського регіону. «Пекін побудував або майже завершив будівництво кількох мереж підводних сенсорів, відомих як “Підводна Китайська стіна”, в Південно-Китайському морі та інших регіонах навколо китайського узбережжя», — пише The WSJ.

Піднебесна також активно розширює свій надводний флот. «Зараз він перевищує американський флот за кількістю кораблів, хоча китайські кораблі, як правило, менші і менш досконалі», — зазначає The Wall Street Journal. Водночас Китай використовує ці кораблі, аби фактично контролювати Південно-Китайське море. «Працюючи в тандемі з агресивною береговою охороною, мілітаризовані рибальські човни утверджують присутність Пекіна на відстані понад 1000 миль від материкового Китаю», — пише The New York Times.

У відповідь на зростання присутності Китаю, США розгорнули більшу частину своїх ВМС США у Тихому океані, зокрема деякі з найсучасніших американських кораблів і літаків. США також прискорили темпи військово-морських операцій в регіоні і поглибили координацію і підготовку з флотами союзників, такими як Японія, зазначає The WSJ.

Посилення позицій Китаю під водою також означає посилення загрози для Тайваню. «Моделювання китайського вторгнення на Тайвань, яке проводять американські військові аналітики, часто передбачає, що американські підводні човни намагатимуться потопити кораблі китайського флоту, що атакує. Знищення китайських кораблів могло б допомогти притупити вторгнення і дати Тайваню можливість краще захистити себе, як показують деякі моделювання, але більша загроза для американських підводних човнів ускладнить це завдання», — пише The WSJ.

Ольга Ворожбит

20 Листопада 2023, 17:03

Зміст