Новини і автомобілі

Дата і час:

Субсидія і борг за комуналку

Зміст

Субсидія і борг за комуналку

Пояснюємо, за яких умов не призначать державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг

Наявність боргу за ЖКП впливає на нарахування житлової субсидії. Але все залежить від його розміру.

— Житлова субсидія не призначається, якщо домогосподарство має тримісячну заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 680 гривень, — розповідає Василь Гельбич, начальник відділу надання житлових субсидій ГУ ПФУ у Львівській області. — Це може бути як борг за одну надану послугу, так і за декілька.

Щороку в травні автоматично перераховуються субсидії на новий період і відповідно подаються запити до надавачів житлово-комунальних послуг щодо заборгованості з оплати за ЖКП ( восени , напередодні опалювального сезону , такі запити не подаються, але надавачі послуг у будь- який час можуть повідомити ПФУ про наявну заборгованість у субсидіанта. — Авт.). І якщо борги більші за 680 гривень, то нарахування субсидій призупиняється. До прикладу, нам повідомили про борг за ЖКП у жовтні, то вже у листопаді субсидія домогосподарству не виплачуватиметься. Одержувача інформують про заборгованість за ЖКП і про втрату житлової субсидії.

— А за яких умов боржникові можуть відновити нарахування житлових субсидій?

— Якщо особа довела, що борг за ЖКП неправомірний і, наприклад, має відповідне рішення суду чи ухвалу про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості. Нарахування субсидій можуть відновити і якщо є копія договору про реструктуризацію заборгованості (сплати боргу частинами) чи довідка (квитанція) про сплату боргу. Ці документи слід подати в обраний сервісний центр Пенсійного фонду України чи уповноваженій посадовій особі виконавчого органу місцевої влади.

Якщо впродовж двох місяців людина надасть один із документів (про сплату чи анулювання боргу або ж про оскарження заборгованості у суді), то нарахування субсидій відновиться і за попередні місяці. У випадку, якщо надається договір про реструктуризацію заборгованості, то субсидія нараховується вже з наступного місяця після того, коли укладено таку угоду.

Богданна МАРТИНИК

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст