Новини і автомобілі

Дата і час:

Працюйте і заробляйте

Зміст

Працюйте і заробляйте

Уряд підвищив у півтора раза оплату за виконання суспільно корисних робіт: подробиці

Постанова Кабміну, яка набрала чинності наприкінці жовтня, передбачає збільшення грошової винагороди за повний відпрацьований місяць у рамках проекту "Армія відновлення" з 6700 до 10050 гривень. Із січня 2024 року оплата за виконання суспільно корисних робіт зросте до 10650 гривень, а з 1 квітня — до 12000 гривень.

— Суспільно корисні роботи мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану, — пояснює Дар'я Панфілова, адвокатка, кандидатка юридичних наук. — Зазвичай ці роботи не потребують спеціальної професійної підготовки. Згідно з даними Державної служби зайнятості за весь період існування проекту "Армія відновлення" до суспільно корисних робіт було залучено понад 66 тисяч українців у 19 регіонах.

— Хто саме може залучатися до суспільно корисних робіт?

— Люди, які з різних причин залишились без роботи, зокрема, зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, як-от внутрішньо переміщені, ї А також — працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань. До таких робіт можуть залучатися й особи, зайняті в особистому селянському господарстві; студенти вишів, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів; особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Зауважу, що до суспільно корисних робіт не можна залучати дітей до 15 років, жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також вагітних у разі, якщо виконання таких робіт може негативно вплинути на стан їхнього здоров'я.

— Які конкретно суспільно корисні роботи особа може виконувати? І як про це дізнається?

— Керівництво областей вирішує, які потрібні роботи, повідомляє про це центр зайнятості, який своєю чергою пропонує безробітним, що стоять на обліку долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт. І розірвати його за власним бажанням працівник не може. На період участі в таких роботах виплата допомоги по безробіттю призупиняється.

Безробітні можуть бути залучені до робіт з: розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги; надання громадянам соціальних послуг у місцях зосередження внутрішньо переміщених осіб; розбору завалів, відновлення житлових будинків та приміщень; розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, які пошкоджені в результаті бойових дій; облаштування та укріплення блокпостів тощо.

Зауважу, що на осіб, які залучаються до виконання суспільно корисних робіт, поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Вікторія ТРУДЬКО

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст