Новини і автомобілі

Дата і час:

До нас потрапила "Пірола"

Зміст

Новий штам коронавірусу здатен обходити захист імунної системи, кажуть лікарі

За даними МОЗ, на території України, а саме — на Рівненщині, підтверджене зараження людини новим субваріантом коронавірусу під назвою "Пірола". Виокремити його вдалося завдяки спеціальному лабораторному дослідженню — секвенуванню. Воно дозволяє розшифрувати вірус та виявити, які мутації відбулися у його геномі. То які особливості нового штаму й чим він небезпечний?

Штам "Пірола" у світі почали виокремлювати влітку, відтоді його виявляють у багатьох країнах, зокрема й у ЄС, — пояснює Наталія Тімко-Іванченко, директорка Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗУ. — Це різновид варіанта COVID-19 "Омікрон", в якому відбулось приблизно 30 мутацій.

Відомо, що "Пірола" може обходити захист імунної системи. Тож вразливими до його атаки стають навіть ті люди, які вже перехворіли на коронавірус і в їх організмі сформувались залишкові антитіла. Спершу фахівці ВООЗ віднесли "Піролу" до числа штамів, які потребують особливої уваги. Але згодом стало відомо, що цей штам на 60% менш заразний, ніж "Омікрон" ХВВ.1.5, який поширювався до нього.

— Які симптоми можуть свідчити про зараження "Піролою"?

— З'являється нежить, біль у горлі, кашель, біль голови, підвищується температура тіла. Водночас у хворих не спостерігається вираженої задишки, ломоти в тілі, як було при попередніх штамах. "Пірола" здебільшого не призводить до важких ускладнень, але кожен організм має індивідуальну реакцію. У групі ризику, зокрема, люди із надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, хронічні захворювання серцево-судинної чи дихальної систем, різні види імунодефіцитів. Тому сімейні лікарі пропонують представникам вразливих груп населення вакцинуватись відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів України з питань імунопрофілактики.

Лариса ПЕЦУХ

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст