Новини і автомобілі

Дата і час:

На захисті неба — "Гепард"

Зміст

США викупили в Йорданії 60 зенітних самохідних установок для України

За них Білий дім заплатив 118 мільйонів доларів. Українські військові вже використовують "Гепарди", які Києву передала Німеччина, проти RU24022022FASH21 ударних дронів та крилатих ракет, якими окупанти атакують військові та інфраструктурні об'єкти.

— Раніше ці САУ "Гепард" (Gepard) належали Нідерландам і у 2013 році були продані Йорданії. Причому за ціною вчетверо нижчою, ніж нині Йорданія продала їх СІЛА для України, - каже Владислав Селезньов, ексречник Генштабу ЗСУ. — Gepard ефективний для знищення літаків, вертольотів, ракет, ви- користується для забезпечення прикриття військових від повітряних загроз під час наземних операцій. Це найефективніший і відносно дешевий засіб для боротьби з дронами. Адже збивати безпілотники вартістю приблизно 20 тисяч доларів ракетами за мільйон доларів — нераціонально.

— Головна відмінність нідерландського варіанта Gepard від базового — РЛС місцевого виробництва, — додає Олег Катков, головний редактор Defense Express. — А от інші характеристики однакові. Gepard — розробка 70-х років минулого століття. Дальність вогню з автоматичних 35-мм гармат становить до 3,5 км стандартними зенітними боєприпасами (дальність 5,5 км визначена для бронебійних проти наземних цілей).

— Наскільки ефективними ці установки виявилися на полі бою?

О. Катков:

— Одна з переваг Gepard — наявність власної радіолокаційної системи, за допомогою якою обчислюються всі деталі щодо ураження цілей. Екіпаж бере на приціл умовний дрон-камікадзе, а далі все працює автоматично. Саме завдяки власній РЛС Gepard може працювати в будь-який період доби та за будь-якої погоди. Ця самохідна зенітна установка демонструє вкрай високу ефективність у питанні знищення дронів-камікадзе типу Shahed-136. На сьогодні ці САУ на озброєнні в Румунії, Німеччині, Катарі, Йорданії, Бразилії. Але запаси їх незначні.

В. Селезньов:

— Що стосується тактико-технічних характеристик, то Gepard проявили себе чудово в Україні як системи ППО тактичного рівня. Таких комплексів ми потребуємо якомога більше. Але нам критично не вистачає боєприпасів до них — специфічних, 35-міліметрових. Німецький концерн Rheinmetall вже починає таке виробництво. Тому з часом, ймовірно, цю проблему вдасться вирішити.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 46 (10757) 16 — 23 листопада 2023 року

Зміст