Новини і автомобілі

Дата і час:

The WSJ: Китайська економіка стикається із численними проблемами, тоді як американська на підйомі

Зміст

The WSJ: Китайська економіка стикається із численними проблемами, тоді як американська на підйомі

Президент США Джо Байден і лідер КНР Сі Цзіньпін готуються до чергової зустрічі на Азійсько-Тихоокеанському саміті в Сан-Франциско

Напередодні їхньої попередньої онлайн-зустрічі 2021 року ситуація була абсолютно протилежною тій, яку маємо нині: економіка Китаю зростала рекордними темпами, тоді як Байден усе ще протистояв «спадщині» свого попередника, а перед зустріччю двох лідерів у Сан-Франциско від тих успіхів Пекіна нема й сліду. «Китайська економіка стикається із численними проблемами: від здуття бульбашки на ринку нерухомості й некерованих боргів місцевих органів влади до дефляції та падіння довіри. Тим часом США зафіксували найсильніший квартал за майже два роки, а інфляція вщухає. Валовий внутрішній продукт Китаю, який 2021 року становив 75% американського, у третьому кварталі знизився до 64%, тобто приблизно до рівня 2017 року», — пише у своєму матеріалі The Wall Street Journal.

Насправді за ці два роки країни не робили радикальних змін у векторі розвитку. «Найімовірніше, давно назрілі проблеми в Китаї виринули на поверхню, а політика Сі, на думку західних експертів, лише посилила їх. Китай не занепадає в буквальному сенсі, але його прагнення очолити світову економіку відкинуті назад, можливо, на невизначений час», — зазначає американське видання. Директор з досліджень китайських ринків у Rhodium Group у коментарі The WSJ каже, що одного дня ВВП Китаю може досягти 90% або навіть 100% ВВП США, але «немає реалістичного сценарію, за яким він досягне 150% або 200%».

Утім, тріумфувати американцям ще рано. Найближчим часом рівень споживання у США, імовірно, сповільниться. А от зростання Китаю все одно перевищить американське протягом наступного десятиліття. «Що ще важливіше, тоді як три чверті китайської економіки стикаються зі складнощами, чверть, яка їх не має, а саме промисловість, залишатиметься економічною та військовою загрозою для Заходу в осяжному майбутньому, навіть якщо загальне зростання виявиться не надто високим», — наголошує The WSJ.

Ольга Ворожбит

15 Листопада 2023, 09:13

Зміст