Новини і автомобілі

Дата і час:

Лікарняний не тільки для мами

Зміст

"Перебуваю у цивільному шлюбі із жінкою, яка має 5-річну дитину. Нещодавно хлопчик захворів, імені довелося його доглядати. Чи можу я оформити лікарняний для догляду дитини? Законодавство передбачає таку можливість?"

Сергій Кушнір, м. Хмельницький

Наказом МОЗ №455 від 13 листопада 2001 року затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, — розповідає Андрій Петришин, адвокат.

Відповідно до приписів цієї інструкції, для догляду хворого члена сім'ї листок непрацездатності видає лікуючий лікар одному із працюючих членів сім'ї або ж працюючій особі, яка фактично здійснює догляд. Зокрема, це може бути і цивільний чоловік. Підтверджувати ступінь споріднення чи те, що особа постійно проживає з дитиною, не обов'язково. А єдиний документ, який вимагають для оформлення лікарняного, паспорт.

— Згідно із законодавством, лікарняний для догляду хворої дитини може оформити будь-який родич, який реально здійснює цей догляд, — додає Оксана Харченко, адвокатка. — Тобто, крім матері, це може бути батько, бабуся, дідусь, тітка та інші.

Документи для призначення допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю розглядають не пізніше як за 10 робочих днів від дня їх надходження. Повідомлення ж про відмову в призначенні цієї допомоги із зазначенням причини відмови та порядку оскарження видають або надсилають заявникові не пізніше як за п'ять днів після прийняття відповідного рішення (ч. 1 ст. 24 Закону №1105 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Богданна МАРТИНИК

"Експрес" № 45 (10756) 9 — 16 листопада 2023 року

Зміст