Новини і автомобілі

Дата і час:

У Львові відкриється найбільший центр сучасного мистецтва

Зміст

У Львові відкриється найбільший центр сучасного мистецтва 1

Після 8 років ревіталізації у стінах давньої фабрики запрацює найбільший у Львові центр сучасного мистецтва Jam Factory Art Center

18 листопада з 15:00 до 22:00 усіх охочих запрошують на подію відкриття. Програма включатиме вітальні слова, кураторські екскурсії історичною виставкою і мистецькою виставкою «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми». Музична програма вечора: концерт Мар'яни Садовської та Крістіана Томе з новою програмою «Навчитися світла», колаборація з Сафіє Лентер-Кизи, виступ Grisly Faye. Вхід вільний.

Божена Пеленська, програмно-виконавча директорка зазначає: «Відкриття артцентру стане знаковою подією не лише для мистецької спільноти, мешканців нашого міста, але й для ширшого українського та міжнародного контексту. В умовах війни ми завершили процеси комплексної ревіталізації, доповнили команду та підготували важливу виставку й обширну публічну програму. Попри війну та численні перешкоди, ми доходимо до цієї довгоочікуваної миті і спільно пишемо нову історію українського мистецтва».

Jam Factory Art Center організовує виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотні проєкти та запрошує до діялогу, збагачення досвіду і знань. Простір складається з давнього відновленого комплексу у якому розмістили великий виставковий зал, історичну виставку, крамницю, Jam Bar і терасу. До комплексу входять і нові простори, де збудували сучасний чорний куб, який слугує репетиційною залою, авдиторіум, Jam Cafe, укриття й офіс. Навколо облаштована публічна зона для прогулянок і відпочинку. Вхід на територію комплексу вільний, винятками є окремі події та виставки.

Засновник Гаральд Біндер коментує: «Мій порив продовжити свою першу ініціативу, «Центр міської історії», зміцнів після того, як я відчув, який потенціал криється в Україні та її людях. Так само, як і наука, мистецтво є важливим засобом глибоких роздумів для суспільства, особливо під час війни».

У Львові відкриється найбільший центр сучасного мистецтва 2

Концептуальною метою ревіталізації було створити простір для критичної рефлексії через культуру. Структурна композиція комплексу, що складається з шести окремих просторів, відображає ці амбіції. Згрупований навколо відкритого внутрішнього дворика та розширеної алеї, Jam Factory Art Center працює як безперервний, адаптивний простір для різних видів мистецтв.

Юліан Чаплінський, CEO генерального проєктувальника AVR Development коментує: «Ми горді того, що змогли долучитися до цього проєкту й переконані, що він не лише позитивно вплине на на вулицю Богдана Хмельницького, а й сприятиме розвитку всього міста, слугуючи чудовим прикладом меценатства у сфері культури та мистецтва».

На першій виставці «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми», кураторами якої виступили Катерина Яковленко, Наталія Маценко, Борис Філоненко, будуть представлені роботи українських художниць і художників 2022-2023 років та з довшої хронології — від ХІХ століття по сьогодні. Виставка побудована за принципом новел та об'єднує твори на двох дистанціях — між сьогоденням і минулим та між персональними переживаннями й досвідами воєнного часу. «Ми добудовуємо маршрути й на кілька місяців збираємося разом, аби говорити про особисте та спільне, пам'ять та історію, сподіваючись, що оповіді більше не будуть перервані», — кураторська група. Виставка триватиме до березня 2024 року та буде доповнена програмою з дискусій, зустрічей, кураторських екскурсій.

У театральному просторі відбуватимуться нові перформанси, які дадуть можливість українським драматургам, акторам і сценографам поміркувати над перформативним мистецтвом у воєнний час.

Візія музичної програми — стати вітриною мистецького самовираження. Культивуючи нові твори та міждисциплінарну співпрацю, Jam Factory Art Center має на меті зробити внесок у місцеву та національну музичну освіту, а також заохочувати дослідження сучасної української музичної сцени.

Тиждень

9 Листопада 2023, 10:54

Зміст