Новини і автомобілі

Дата і час:

Машину ще дорожче

Зміст

Вартість автогазу на АЗС стрімко зростає: подробиці

За останній тиждень ціна автогазу на заправках збільшилася в середньому на 2,50 гривні — до 31—32 гривень за літр. Експерти попереджають: це не межа.

— То до чого готуватися автовласникам?

— Є декілька факторів, котрі призвели до здорожчення автогазу, — каже Артем Куюн, експерт консалтингової групи А-95. — По-перше, на нашому ринку спостерігається дефіцит цього пального: газовози по 10—12 днів стоять на кордоні (раніше — 3—4 дні). Тобто через різні причини збільшилися терміни постачання автогазу з-за кордону. А левова частка його ввозиться саме автомобільним транспортом і частково залізницею.

Ще один фактор — 17 жовтня в Україні почали діяти нові правила розмитнення пального. Якщо раніше митники просили тільки сертифікат його походження, то тепер вимагають документи про весь шлях автогазу від заводу-виробника до кордону. Так хочуть "відсікти" те пальне, що може мати RU24022022FASH21 походження. Очікувано, що у деяких постачальників з Польщі та країн Балтії потрібних документів не виявилося. Адже не всі європейські та американські заводи практикують видачу документів у тому форматі, який тепер вимагає українська митниця. Зауважу, що 65% автогазу наша країна імпортує. А його частка на українському ринку пального становить 15%.

— Що буде з цінами на автогаз далі?

— На сьогодні гуртова ціна автогазу становить 30,50 гривні. Додаймо до цього плату за транспортування до АЗС, і вийде вже 33 гривні. Так, за певних умов можливе коливання ціни, але нижче 30 гривень вона навряд чи опуститься найближчим часом.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 45 (10756) 9 — 16 листопада 2023 року

Зміст