Новини і автомобілі

Дата і час:

Дивися — зірка падає

Зміст

У ніч із суботи на Неділю — пік активності метеорного потоку Північні Тауриди. Астрофізик радить, як його не проґавити

Через цей яскравий зоряний потік наша Земля проходить щороку в період між серединою листопада і початком грудня. Але цьогоріч шанс "зловити" зоряну дощинку чи не найбільший, адже Місяць спадає, отже небо — чудове тло для яскравих спалахів метеорів.

— Тауриди пов'язані з кометою Енке, вони є шлейфами метеорних частинок, які відірвалися від комети багато років тому, — каже Володимир Кажанов, науковий співробітник Харківського планетарію. — І почали перетинатися з орбітою Землі. Восени ми бачимо дві гілки Тауридів: Північну та Південну. 11 і 12 листопада — власне, максимум потоку північного. Якщо пощастить, можна спостерігати до 15 повільних, але яскравих метеорів на годину.

— О якій годині і в якій частині неба більший шанс побачити зорепад?

— Варто починати спостереження з 21-ї чи 22-ї години. Бажано подалі від яскравих ліхтарів вуличного освітлення. Напрямок — увечері південний схід, опівночі і до світанку — південь. Там побачити зорепад можна буде навіть неозброєним оком.

Маленька підказка: радіант цього метеорного потоку (точка на небесній сфері, з якої, як здається, вилітають метеори) — це сузір'я Тельця (Taurus). Щоб знайти його, орієнтуйтеся на червоно-помаранчевий Альдебаран — це найяскравіша зірка сузір'я Тельця та 14-та за яскравістю серед усіх зірок нічного неба.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

"Експрес" № 45 (10756) 9 — 16 листопада 2023 року

Зміст