Новини і автомобілі

Дата і час:

Від ворожих ракет захистить FrankenSAM

Зміст

Від ворожих ракет захистить FrankenSAM

Наші ЗРК плюс іноземні ракети... Знайдено оптимальний спосіб закрити небо над Україною

США та Україна розробили модернізовані системи протиповітряної оборони під назвою FrankenSAM. На що вони здатні?

Йдеться про гібридну систему ППО, яка поєднує те, що раніше не поєднувалося, каже Валерій Рябих, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express. — Проект, який реалізує США, дістав назву FrankenSAM і передбачає, зокрема, інтеграцію до наших ЗРК "Бук" ракет RIM-7 Sea Sparrow, об'єднання ракети повітря-повітря АІМ-9М з радянською РЛС. Зауважу, що у нас є близько 70 ЗРК "Бук". США мають можливість модернізувати до п'яти комплексів на місяць.

— Вдалося задіяти американські ракети АІМ-9М Sidewinder і під радянський комплекс "Куб", — каже Ігор Романенко, ексзаступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант, засновник благодійного фонду "Закриємо небо України". — Вони якісно знищують маловисотні цілі — крилаті ракети, літаки та вертольоти, БпЛА, допоможуть відганяти тактичну авіацію ворога, котра застосовує керовані авіабомби. До того ж із меншими фінансовими витратами.

— А чому США та Україна вирішили модернізувати радянські ЗРК?

В. Рябих:

— Через брак боєприпасів до них та інтенсифікацію повітряних нападів RU24022022FASH21. Адже ворог перейшов на застосування відносно дешевих дронів для виснаження нашої системи ППО.

І. Романенко:

— Попереду непроста зима. Ворог накопичив чимало ракет і, ймовірно, буде їх використовувати. Зокрема, по об'єктах нашої енергетичної інфраструктури.

— Які ще системи вдалося модернізувати?

В. Рябих:

— Ще один тип FrankenSAM об'єднує радянську пускову установку та ракети від Patriot, при цьому працює з українськими цифровими радіолокаційними системами. Це найпотужніший гібрид, що дасть змогу збивати балістичні ракети. До речі, вже успішно застосовується й американський зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії Hawk з українськими РЛС. Завдяки таким "гібридам" ми можемо успішно протидіяти комбінованій системі ворожих повітряних ударів.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 45 (10756) 9 — 16 листопада 2023 року

Зміст