Новини і автомобілі

Дата і час:

Дую спік інгліш?

Зміст

Третина дорослих українців не володіє жодною іноземною мовою

Більш як половина громадян України — 51% — має бодай якісь знання англійської. Однак лише 23% можуть читати, писати і спілкуватися цією мовою на побутовому і навіть на професійному рівні.

Водночас, за даними Київського міжнародного інституту соціології, майже кожен другий опитаний (49%) не має жодних навичок англійської мови, тобто не може навіть прочитати і зрозуміти короткий текст.

Який відсоток українців володіє бодай однією іноземною мовою? — питаємо у гендиректора КМІС Володимира Паніотто.

68% громадян України мають певні знання принаймні однієї іноземної мови. Водночас 40% опитаних знають одну мову, 23% — дві, 6% — три і більше мов. Узагалі не володіє іноземними мовами на будь-якому рівні майже третина (31,8%) дорослих жителів України.

Зауважу, що показники знання іноземної мови вищі серед молоді, а також серед освічених та заможних людей. Найчастіше нею володіють у великих містах (77%) та у столиці (84%).

— Які ще мови, крім англійської, знають українці?

— 22% опитаних мають певні знання польської, 10% володіють нею на високому рівні, тобто вміють читати, писати і спілкуватися у побуті та професійній діяльності. Німецьку більш-менш знають 14%, добре — 5%, французьку — 7% і 2% відповідно, іспанську — 3% й 1%. Угорською на примітивному рівні володіють 2% опитаних (однак немає і відсотка тих, хто знає її на високому рівні). Турецьку більш-менш розуміє 1%, стільки ж знає її доволі добре.

— Чи мають наші громадяни бажання вивчати іноземні мови?

— Так, більша частина українців (56%) готова підвищувати свій рівень знання іноземної. Однак 30% заявили, що такого бажання не мають. Загалом українців можна тут поділити на чотири умовні категорії. Перша категорія — це ті, хто має бажання і потребу вивчати іноземну (їх 28%), друга — мають лише бажання (28%), третя — не мають бажання, але є потреба (2%), четверта — не мають ні бажання, ні потреби (42%).

— А що спонукає українців опановувати іноземну?

— Основними чинниками-стимулами є: більші можливості для подорожування (43%); цікавість до вивчення іноземних мов (36%); різноманітніше дозвілля, тобто можливість читати книжки, переглядати фільми, слухати музику іноземною (33%) та змога працювати в міжнародних компаніях (31%). Тож, як бачимо, українці мають мотивацію у вивченні іноземної мови не лише з прагматичних міркувань, а й для підвищення якості свого життя та саморозвитку.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

"Експрес" № 45 (10756) 9 — 16 листопада 2023 року

Зміст