Новини і автомобілі

Дата і час:

Восьмий "Золотий м'яч" для Мессі!

Зміст

Восьмий Золотий м'яч для Мессі!

Унікальне досягнення аргентинця шокує, вражає і декого... обурює

У Парижі відбулась церемонія нагородження найкращих у футболі за минулий сезон. Розігрувалося вісім номінацій, але всіх цікавила найголовніша — "Золотий м'яч". Увосьме в кар'єрі найпрестижніший індивідуальний трофей віддали аргентинцю Ліонелю Мессі.

Почалось все у 2009-му. Далі перемоги у 2010, 2011, 2012, 2015, 2019, 2021 і тепер 2023-му. У свою золоту ходу Мессі дозволив втрутитися лише не менш геніальному Кріштіану Роналду та по разу Луці Модрину й Каріму Бенземі.

І якщо до 2019-го перемоги Лео не викликали ні в кого жодних сумнівів, то останні дві світова спільнота сприймає вже не так однозначно. У 2021-му аргентинець випередив поляка Роберта Левандовські, який видав унікальний сезон. Цьогоріч Мессі виграв у не менш унікальних Ерлінга Голланда та Кіліана Мбаппе. Мессі отримав перемогу, навіть не зважаючи на те, що покинув європейський континент і перебрався у МЛС. Тоді говорили, що Лео проміняв можливість отримати "Золотий м'яч" на американські гроші. Але... Перемога збірної Аргентини на минулорічному чемпіонаті світу, де Мессі відіграв головну роль, зробили свою справу.

У Мессі нині вісім "Золотих м'ячів", у Роналду — п'ять. Для обох це вже завершення кар'єри. Тож скидається на те, що вісім м'ячів — це рекорд на десятиліття, найближчим часом його ніхто не поб'є.

Попри те, що весь світ захоплюється грою Мессі, цьогорічну його перемогу не сприйняли одностайно у футбольному світі. "Я завжди казав, що "Золотий м'яч" має складатися з двох мессі, друга — для всіх інших. Голланд мав вибороти цю нагороду, ми виграли три трофеї, він забив 50 голів, але переміг Лео. Навіть найгірший сезон Мессі перекриває найкращий усіх решти", — сказав наставник "Манчестер Сіті" Хосеп Гвардіола.

"Я думаю, що Мессі дали восьмий м'яч більше за старі заслуги, — каже Олександр Заваров, який у 1986 році на декілька балів програв боротьбу за "Золотий м'яч" Ігорю Бєланову. — Як на мене, Голланд і особливо Мбаппе в цьому сезоні виглядали переконливіше. Не знаю, за якими чіткими критеріями визначають найкращих".

А от легендарний український форвард і тренер Леонід Буряк повністю підтримав вибір оргкомітету. "Голланд лише голи забиває, Мбаппе технічний і забивний. А Мессі і забиває, і технічний, і лідер команди, і лідер нації, і збірну зробив чемпіоном світу... Цього зі запасом достатньо, щоб стати найкращим у світі", — сказав Леонід Буряк.

Максим КАЧУРІВСЬКИЙ

"Експрес" № 44 (1075 5 ) 2 — 9 листопада 2023 року

Зміст