Новини і автомобілі

Дата і час:

Якщо ворог зруйнував вашу оселю

Зміст

Українці, які самостійно відремонтували пошкоджене внаслідок війни житло, зможуть отримати компенсацію

Відповідний закон підписав глава держави. Яким буде механізм виплати компенсації та за яких умов її надаватимуть?

— До власника пошкодженого житла приходитимуть представники відповідної комісії при органі місцевого самоврядування, — каже Олена Шуляк, народна депутатка, авторка законопроекту. — У них буде чек-лист, в якому зазначатимуться види робіт, матеріали та середня вартість їх відшкодування. Фахівці ви значатимуть, які були по шкодження, вартість їх ліквідації, й людина от римуватиме гроші на ра хунок, відкритий в одно му з банків-партнерів, що працюють з програмою "єВідновлення". Заявка на компенсацію обов'яз ково подаватиметься через застосунок "Дія". Повинна бути фотофіксація пошкоджень або акт технічного обстеження місцевими комісіями чи ін ші документи, котрі підтверджують руйнування, що сталися саме в період з 24 лютого минулого року.

— Компенсація надаватиметься за умови, що об'єкт не розташований на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих RU24022022FASH21, а відомості про право власності на пошкоджений об'єкт внесено до Державного реєстру, — додає Тетяна Махрінська, координаторка мережі консультантів "Житло для життя".

— Коли розпочнуться виплати?

О. Шуляк:

— З 1 січня 2024 року. Але подавати інформаційне повідомлення можна вже тепер. Людям, у яких пошкоджене житло відремонтовано, але ще не зареєстроване в Держреєстрі, варто його зареєструвати до кінця року.

— А які кошти виплачено на сьогодні за програмою "єВідновлення"?

О. Шуляк:

— За програмою "єВідновлення", яка стосується компенсації на проведення поточних ремонтів до 200 тисяч гривень, уже подано 55 тисяч заяв. Із них понад 22 тисячі задоволено, на виплати погоджено 2 мільярди 130 мільйонів гривень. На рахунки людей надійшло 1 мільярд 640 мільйонів гривень. За програмою, котра стосується компенсації за знищене житло, є 5090 заяв. Згенеровано 422 житлові сертифікати, які з листопада можна буде обміняти на житло.

— З чого фінансується програма "єВідновлення"?

О. Шуляк:

— Зокрема, за рахунок заарештованих коштів RU24022022FASH21 банків, які працювали на території України. Очікуємо, що наступного року буде можливість використовувати на ці потреби і кошти держбюджету через резервний фонд, і заарештовані RU24022022FASH21 активи, що перебувають на території інших держав. Буде допомога й від наших міжнародних партнерів.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 44 (10755) 2 — 9 листопада 2023 року

Зміст