Новини і автомобілі

Дата і час:

Емоційний, запальний і трішки конфліктний

Зміст

Що ще відомо про нового головного тренера "Шахтаря" Маріна Пушина?

Донецький "Шахтар" нарешті завершив епопею із пошуком нового головного тренера, довіривши пост боснійському фахівцеві Маріну Пушину. Він підписав контракт із чемпіоном України до кінця сезону 2025/26.

Пушич, який має паспорт громадянина Нідерландів, став четвертим наставником "Шахтаря" за останні півтора року. Із 14 липня 2022-го по 1 липня 2023 року команду очолював хорват Ігор Йовічевич. Із липня по жовтень гірників тренував нідерландець Патрік ван Леувен, після звільнення якого команді представили виконувача обов'язків головного тренера хорвата Дарійо Срну. Але вже за три дні після цього тренерський штаб очолив 52-річний Маріно Пушич.

"Дивно, що "Шахтар" так часто змінює тренерів, — каже Володимир Ковалюк, експівзахисник "Динамо" та "Шахтаря". — Таке враження, що клуб у постійному пошуку і не може вгадати із наставником. А все почалося після того, як "Шахтар" чомусь звільнив Ігоря Йовічевича, який у перший рік свого перебування створив боєздатний колектив, котрий гідно виступив у Лізі чемпіонів. На жаль, після цього гірники не можуть вгадати з тренером. Тепер прийшов Маріно Пушич, але мене непокоїть, що він не має великого досвіду роботи на посаді головного тренера".

Маріно Пушич був багаторічним помічником головного тренера нідерландського "Феєнорда" Арне Слота, з яким вони разом працювали ще в "Твенте". Так, Пушич не має досвіду роботи головним тренером на високому рівні, але багато в чому завдяки йому Слоту вдалося створити нинішній сильний "Феєнорд", який у минулому євросезоні здолав "Шахтар" з рахунком 7:1.

"Шахтар" зробив ставку на Пушича, бо той працював у "Феєнорді", — вважає Олег Матвєєв, найкращий бомбардир чемпіонату України сезону 1996/97 у складі "Шахтаря". — Керівникам донецького клубу імпонує стиль гри "Феєнорда", вони хочуть бачити таку ж гру у виконанні футболістів "Шахтаря". Маю на увазі контроль м'яча, яскраву атакувальну гру зі швидким переходом з оборони в напад. А ще Пушич володіє непоганим тактичним арсеналом, тож йому все має вдатися".

Володимир Ковалюк вважає, що Пушич потрапив до "Шахтаря" з ініціативи Дарійо Срни, який "заточений" на ринок балканських тренерів. "До того ж у тренерського штабу "Феєнорда" було дві місії — атакувальний яскравий футбол та виховання молодих гравців, яких можна продати за великі гроші. Звісно, "Шахтар" хоче заробляти на трансферах навіть в умовах війни", — каже експівзахисник "Динамо" та "Шахтаря".

Цікаво, що новий керманич донецького клубу відомий своїм запальним характером. Під час роботи у "Твенте" боснієць посварився з гравцями та персоналом клубу, через що покинув пост. А вже у "Феєнорді" Маріно Пушич запам'ятався скандальною витівкою: у квітні 2022-го в перерві матчу "Феєнорд" — "Славія" (Прага) боснійський тренер схопив за горло нападника чехів Пітера Олаїнка, за що був покараний вилученням.

"Кожен сильний тренер — з характером. Скажімо, Де Дзербі також часто кричав на футболістів. Емоційним був і Пауло Фонсека. Але ці риси не заважали їм співпрацювати з футболістами", — зауважує Олег Матвєєв.

Олег ЗУБАРУК

"Експрес" № 44 (1075 5 ) 2 — 9 листопада 2023 року

Зміст