Новини і автомобілі

Дата і час:

Одним плюс 500 гривень, іншим — плюс 700

Зміст

Одним плюс 500 гривень, іншим — плюс 700

Мінімальні виплати для безробітних зросли: деталі

Це передбачає постанова №60 Фонду загально обов'язкового державного соцстрахування на випадок безробіття, що набула чинності.

— Яких категорій безробітних стосуються зміни?

— Мінімальна допомога з безробіття збільшиться до 1500 гривень для осіб, що протягом 12 місяців, що передували реєстрації у службі зайнятості, мали страховий стаж менш ніж сім місяців, та тих, що не мають трудового стажу, розповідає Валентина Нікуліна, заступниця начальника управління реалізації політики зайнятості, начальниця відділу сприяння зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості. — Раніше такі безробітні отримували 1000 гривень допомоги. Постанова застосовується з 31 липня 2023 року. Тобто особам, які перебували на обліку у центрі зайнятості у цей період, буде здійснено перерахунок виплат.

А мінімальну виплату 2500 гривень (раніше була 1800 гривень) отримуватимуть особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації у службі зайнятості, мали страховий стаж понад сім місяців. А також — взяті на облік внутрішньо переміщені особи, які не мають документів, потрібних для надання статусу безробітного. Зауважу, що тривалість виплати такої допомоги для ВПО не може перевищувати 120 календарних днів.

— Який максимальний розмір допомоги з безробіття?

— Він не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року.

У 2023 році ця сума становить 6700 гривень.

— Який час безробітні можуть отримувати допомогу від держави?

— Під час воєнного стану тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 90 календарних днів. Лише для осіб перед пенсійного віку, тобто за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, тривалість виплати допомоги з безробіття становить 360 календарних днів.

Юля ТОМЧИШИН

"Експрес" № 44 (1075 5 ) 2 — 9 листопада 2023 року

Зміст