Новини і автомобілі

Дата і час:

Танки, боєприпаси й ППО

Зміст

Одразу дві країни оголосили про нові пакети допомоги Києву

США виділили Україні військову допомогу на 150 мільйонів доларів. За словами державного секретаря США Ентоні Блінкена, до нового пакета входять засоби протиповітряної оборони, артилерійські, протитанкові та інші засоби.

— Цей пакет допомоги стосується здебільшого боєприпасів для поля бою, завдання ударів по тилу противника, вглиб його оборони, — каже Павло Лакійчук, експерт, керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI". — Ми отримаємо ракети АІМ-9М для ППО, зенітні комплекси Stinger, боєприпаси для систем HIMARS тощо.

— Протиповітряну оборону нашої країни посилять, зокрема, ракети NASAMS, які є частиною пакета американської допомоги, — додає Владислав Селезньов, екеречник Генштабу ЗСУ. — Адже ми входимо у той період, коли ворог, ймовірно, посилюватиме ракетний терор нашої країни.

— Як швидко допомога від США надійде в Україну?

П. Лакійчук:

— Якщо боєприпаси постачатимуть із близькосхідних баз, то десь за тиждень. А якщо зі США, то пізніше. Але є загроза, що американські склади постачатимуть боєприпаси насамперед Ізраїлю. Тобто нам доведеться довше очікувати на поставки.

В. Селезньов:

— На мою думку, війна в Ізраїлі не вплине на можливості партнерів надавати нам допомогу. Українській армії на добу потрібно сім тисяч снарядів, тоді як ізраїльській цієї кількості може вистачити на декілька місяців. Адже обсяги виконання бойових завдань ЦАХАЛу та ЗСУ не зіставні. Ізраїль потребує іншої техніки та устаткування, ніж Україна.

Данія оголосила про надання Києву 13-го пакета військової допомоги на 3,7 мільярда данських крон (майже 500 мільйонів євро).

— Що саме до нього увійшло?

В. Селезньов:

— Данія надасть нам танки Т-72ЕА, БМП-2, броньовані ремонтно-евакуаційні машин, безпілотники та стрілецьку зброю.

П. Лакійчук:

— А також — снаряди 155 міліметрового калібру. Цей пакет допомоги фінансується у співпраці з Німеччиною.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 44 (1075 5 ) 2 — 9 листопада 2023 року

Зміст