Новини і автомобілі

Дата і час:

Тюльпани люблять попіл і пісок

Зміст

Тюльпани люблять попіл і пісок

Досвідчені квітникарки розповіли, як правильно садити цибулинні квіти

І так — робити це варто восени, щоб вони гарно вкоренилися і потішили своїм цвітом уже у березні.

"Підготуйте для тюльпанів сонячну, захищену від вітрів ділянку. Добре, якщо вона не в низовині, бо тоді застоюватиметься вода і це може призвести до вимерзання цибулин узимку, — радить 29-річ- на квітникарка Тетяна Гончарук з Хмельниччини. — Якщо посадите тюльпани чи нарциси у затінку, вони квітнутимуть пізніше і ростимуть повільніше. Щоб вкоренитися, цибулинам потрібно 2—3 тижні, тому варто садити тюльпани у жовтні, а якщо не буде снігу і морозів, то і в листопаді чи навіть на початку грудня. Все залежить від температури повітря надворі". Якщо у вас "важка" земля, Тетяна радить додати на кожен квадратний метр по склянці попелу і піску.

А ось 42-річна Любов Задерейчук з Тернопільщини рекомендує рядочки, у які садитимете цибулинні квіти, просипати щедро не лише попелом, й подрібненою шкаралупою курячих яєць. Вона захистить цибулини від личинок хруща та інших шкідників. "Також обов'язково замочую тюльпани у світло-рожевому розчині марганцівки на 15—20 хвилин. Тоді їм не страшні жодні хвороби", — ділиться квітникарка.

Для тюльпанів важливо вибрати правильну глибину садіння. Її розраховують відповідно до розміру цибулини.

"Садіть тюльпани, нарциси, гіацинти та інші цибулинні на глибину, яка відповідає величині трьох цибулин: що більша цибулина, то глибше в землі вона має рости, — каже Любов Задерейчук. — Цибулини квітів варто садити на ширині 10—20 сантиметрів. Хоч усе залежить від того, як формуєте свою клумбу". За її словами, якщо викопувати тюльпани щороку і розсаджувати восени, то вони будуть гарніші, матимуть більше кущиків. Бо коли тривалий час тюльпани не викопувати, то можна взагалі втратити квіти.

Навесні Любов Задерейчук підживлює тюльпани тваринною сечовиною. Для цього літр сечовини розводить у 10 літрах води. Також посадки тюльпанів жінка мульчує опалим листям. "Воно перетворюється на добриво, а квіти не заростають бур'янами", — розповідає господиня.

Юля ТОМЧИШИН

"Експрес" № 43 (10754) 26 жовтня — 2 листопада 2023 року

Зміст