Новини і автомобілі

Дата і час:

Увесь п'єдестал — синьо-жовтий

Зміст

На чемпіонаті Європи з боротьби Кураш, яка найдавніша серед усіх єдиноборств, українці вибороли три нагороди

На турнірі у грецьких Салоніках Україну представляло четверо спортсменів. Троє з них зійшли на п'єдестал. Зокрема, Максим Саченко здобув бронзову медаль у змаганнях чоловіків у ваговій категорії до 90 кілограмів. Валерія Китроцька виборола срібну медаль, а Анастасія Пряхіна — золоту. Таким чином збірна України стала володарем повного комплекту нагород.

"Результати — дуже позитивні, — каже Володимир Мачугін, президент Федерації боротьби Кураш України. — Дві наші дівчини у віці 16 років спромоглися підкорити подіум, змагаючись серед дорослих. Це величезне досягнення. Ну а Максим Саченко вже втретє виборює медаль чемпіонату Європи. Цьогоріч він лише третій, але міг бути першим".

Максим Саченко каже, що навіть бронзою цілком вдоволений. "Все-таки конкуренція дуже велика. Фактично, це був рівень чемпіонату світу, а не Європи", — розповідає 33-річний титулований спортсмен. До речі, боротьбою він займається з 16 років. "Спочатку виступав у самбо і дзюдо, а потім спробував свої сили в боротьбі Кураш. — Одразу виграв чемпіонат та Кубок України й продовжив виступи. Кураш підкорив моє серце своєю благородністю, чистотою боротьби й повагою до суперника", — каже Максим Саченко.

"Боротьба Кураш дуже подібна до самбо і дзюдо, — зазначає Володимир Мачугін. — До того ж вона найдавніша серед усіх видів боротьби, бо має тритисячну історію. Родзинка Кураїну в тому, що тут учасники борються лише у стійці. Усе відбувається швидко й динамічно: опонент впав на спину — і вже дострокова перемога. Кидок на бік — це половина перемоги, а за кидок на живіт судді дають мінімальні бали. У боротьбі Кураш лише один раунд, але він триває три хвилини у жінок і чотири — у чоловіків".

Олег ЗУБАРУК

"Експрес" № 43 (10754) 26 жовтня — 2 листопада 2023 року

Зміст