Новини і автомобілі

Дата і час:

Розпочала роботу платформа про українську культуру Укультура

Зміст

Розпочала роботу платформа про українську культуру Укультура

Навесні 2023 року почала діяти платформа Укультура, що має на меті поширення знань про українську культуру від професійних дослідників та дослідниць

Гасло проекту – «з любов'ю, без шароварщини та кліше». Ідея платформи про українську культуру належить професоркам Ларисі Довгій та Наталі Яковенко. Щотижня з'являється новий матеріал, у якому археологи, економісти, історики, культурологи, митці та критики діляться знаннями про українську культуру.

У рамках проєкту вже записано низку лекцій та інтерв'ю з істориками: Ярослав Володарець-Урбанович розповідає про ювелірні вироби антів, Аґнєшка Ґронек – про українську художню культуру доби Ренесансу, Олесій Сокрико – про подорожі в контексті української культури XVII–XVIII століть, Максим Яременко – про життя та звичаї українських студентів ранньомодерного періоду, Світлана Стоян – про символізм у сучасному українському мистецтві.

Платформа також об'єднує посилання на фахову й популярну літературу за хронологією: від давніх слов'ян до повномасштабної війни. Також є лінки на відеолекції, зокрема радять до перегляду проект Українського тижня Skovoroda auditorium , проєкти Шалені авторки, Без Брому, Likбез. Історичний фронт, Історія Без Міфів, Пам'ять нації, Телеакадемія, Babylon'13.DocNoteFilms та інші.

Організатори зауважують, що тематика проекту охоплює широкий спектр – «від напучувань Володимира Мономаха до львівських гіппі, від дипломатії Богдана Хмельницького до політичного хуліганства “Клубу кавопивців”, від економіки середньовічних міст до сучасних економічних практик».

26 жовтня в Центрі польських та європейських студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Київ, вул. Волоська 8/5) о 16:00 відбудеться презентація платформи, в рамках якої команда УКультури планує розповісти про проект, його цінності, цілі та плани. Для відвідування необхідно зареєструватися.

Відбуватиметься трансляція події на YouTube-каналі «Києво-Могилянська академія».

Ольга Петренко-Цеунова

25 Жовтня 2023, 22:36

Зміст