Новини і автомобілі

Дата і час:

Наш дім зі... сміття

Зміст

Наш дім зі... сміття

Стіни у цьому незвичному будинку виготовлені із тюків сіна

Родина переселенців будує на Хмельниччині незвичну оселю у формі яйця. "Це символ нового життя", — каже подружжя Тесленків

80% матеріалів, які використовуються у будівництві, знайдено на місцевому сміттєзвалищі.

За словами Лани та Олександра Тесленків, своїм прикладом вони хочуть показати, що фактично з відходів можна створити довговічне, стильне і комфортне помешкання.

"Все моє життя пов'язане з творчістю. Свого часу створювала фото-зони, декор для весіль і та інших свят, оформлювала вітрини магазинів. Потім із подругою започаткували бренд концептуального одягу, брали участь у всеукраїнських показах мод. Проте невід'ємною складовою частиною. всього цього був ресайклінг (переробка відходів), адже з чоловіком давно практикуємо сортування сміття, — розповідає Лана Тесленко. — Він — кваліфікований архітектор, тому в нас склався просто ідеальний тандем. До слова, нашу квартиру в Харкові відремонтували власноруч, знову ж таки, скориставшись старими речами, яким . дали нове життя. Зокрема, кухонний острів і змайстрували зі старих і дерев'яних сходів".

У перші дні повномасштабного вторгнення родина Тесленків із дітьми ночувала у харківському метро, потім перебралися на дачу до свекра. Та коли обстріли посилились, переїхали на батьківщину Лани — до Хмельницького. Спочатку жили з її батьками, а невдовзі переїхали у село, де мешкає її двоюрідний брат із сім'єю. І вирішили там звести нову оселю.

"Брат розповів, що в них продають землю, ділянка в дуже мальовничій місцині. Своєю мрією я поділилась у соцмережі, зняла відео, де розповіла про майбутній будинок. Люди задонатили нам 13 тисяч гривень, а подруга-волонтерка передала 800 доларів. Так ми купили цю землю, — ділиться співрозмовниця. — Наш будинок нестандартної форми — у формі яйця (це символ нового життя). Чоловік розробив креслення, змоделював оселю. Її площа невелика — 35 квадратних метрів. Там буде кухня, дві кімнати, туалет і ванна. Плануємо з часом додати ще пів поверху, щоб облаштувати спальню для дітей. Загалом на 80% наш будинок — зі сміття, а на 20% — з нових матеріалів". За словами Лани, на місцевому смітнику вони з чоловіком знайшли склопакети, меблі, двері, унітаз і навіть ночви, які слугуватимуть мийкою на кухні.

"Будинок — каркасного типу, стоїть на шинах, які щільно наповнені щебенем та піском, — розповідає далі жінка. — Стіни — із тюків сіна, які обмастимо глиною. Підлога буде з дерева, а дах плануємо "оживити" мохом, травою і квітами. Всі цікавляться собівартістю екодому. Ми ще не підраховували витрат, але напевне можемо сказати, що це у рази дешевше, аніж придбати в селі звичайну хату. Плануємо наступного року переселитись у власний диво-будинок".

Вікторія ТРУДЬКО

"Експрес" № 43 (10754) 26 жовтня — 2 листопада 2023 року

Зміст