Новини і автомобілі

Дата і час:

Юний винахідник

Зміст

Юний винахідник

Тарас Гембік

Школяр з Волині створив комп'ютерну гру про козаків і переміг у престижному міжнародному конкурсі

Тарас Гембік — учень 11-го класу Камінь-Каширського ліцею №1 імені Євгена Шабліовського. Юнак давно захоплюється програмуванням.

Свою комп'ютерну гру Cossack Steppes, яка розповідає про культуру, побут та історичні події часів козацтва, школяр представив на міжнародній виставці винаходів IN0VA-2023 у Хорватії. І — здобув золоту медаль.

За словами Тараса Гембіка, ідея гри виникла 16 лютого минулого року, у День єднання. Каже, хотів створити щось, що допомогло б розповісти історію України всьому світу. "Адже країна-окупантка постійно намагається все наше привласнити собі, знищуючи нашу самобутність, — розповідає одинадцятикласник. — На мою думку, козаки — це рольові моделі для сучасних українців. Поставив собі за мету створити гру максимально реалістичною. Потрібно було передати елементи зброї, побуту, природи часів козацтва. Тому згодились знання, котрі отримав у Малій академії наук, та настанови мого вчителя інформатики Сергія Тішкова. Над розробкою гри я працював більш як рік".

Школяр розповідає, що його гра дає можливість пережити гравцеві певну історичну подію, від першої особи взяти участь у битві. А також — навчитись стріляти з лука чи рушниці, битись на шаблях та "примірити" на себе роль Богдана Хмельницького. А в одному з епізодів гравцеві навіть потрібно для усього поселення приготувати борщ.

У ліцеї неабияк пишаються здобутками свого вихованця. "Перемога Тараса вкотре демонструє, що наша нація перша на всіх фронтах. Віримо, що про його досягнення світ почує ще не раз", — зауважує Людмила Тішкова, директорка Камінь-Каширського ліцею №1 імені Євгена Шабліовського.

Тарас Гембік каже, що в хорватському Загребі знайшов не лише нових друзів, а й команду, з якою буде вдосконалювати свою гру.

Вікторія ТРУДЬКО

"Експрес" № 43 (10754) 26 жовтня — 2 листопада 2023 року

Зміст