Новини і автомобілі

Дата і час:

"Мінімум дві нагороди у нас поцупили"

Зміст

На чемпіонаті Європи з художньої гімнастики українки здобули дві медалі й посіли аж сім четвертих місць. Тренерка збірної каже про несправедливе суддівство

У Баку закінчився чемпіонат Європи з художньої гімнастики, на якому збірна України здобула дві медалі.

Спершу наша команда у складі Єлизавети Аззи, Діани Баєвої, Дарини Дуди, Єви Мелещук,

Марії Височанської та Анастасії Возняк виборола срібло в командному багатоборстві. А в останній день турніру Вікторія Онопрієнко стала чемпіонкою Європи у вправах з обручем.

"Виступами наших спортсменок задоволені, але є великі питання до суддівства, — каже Світлана Євенко, державна тренерка збірної України з художньої гімнастики. — За підсумками чемпіонату Європи ми посіли аж сім четвертих місць. Причому відставання від призерок становило мінімальні 0,2 бала. Усі експерти одностайні у тому, що мінімум дві нагороди у нас поцупили. Ми заслужили на третє місце у групових вправах серед юніорок, а Вікторія Онопрієнко у вправах з булавами також мала бути серед призерок.

Але ми воюємо. У Баку подали багато протестів, і деякі з них мали позитивний вислід. У груповій вправі судді підняли нам оцінку аж на пів бала після опротестування. Щоправда, протести коштують грошей — від 300 до 1000 євро. Якщо ж рішення негативне, то цих коштів не повертають".

Героїнею чемпіонату Європи, безперечно, стала 19-річна киянка Вікторія Онопрієнко, яка здобула індивідуальну золоту медаль. Востаннє такий успіх Україна святкувала у 2005 році, коли чемпіонкою Європи стала Наталя Годунко у вправах зі стрічкою.

Ще одним успіхом нашої збірної є те, що за підсумками Євро-2023 команда має максимальні квоти на чемпіонат світу, який відбудеться у серпні у Валенсії. Там збірна України виступить у груповій вправі та зможе відправити трьох гімнасток в індивідуальних дисциплінах. "На цьому турнірі розігруватимуть олімпійські ліцензії, і вже за підсумками чемпіонату світу можна буде говорити про наші перспективи на Іграх у Парижі-2024. Однак і тепер можемо сказати, що ми ставимо собі за мету олімпійські медалі", — сказала Світлана Євенко.

Додамо, що з двома медалями Україна посіла четверте місце у загальнокомандному заліку. Наші спортсменки пропустили вперед гімнасток Болгарії, Ізраїлю та Італії. На попередньому чемпіонаті Європи, який проходив у Тель-Авіві, українська збірна не здобула жодної нагороди.