Новини і автомобілі

To нападуть на Україну з білорусі чи ні?

Зміст

Перший заступник міністра МВС каже: наступ з боку рб можливий, під загрозою - північні та західні області. Що з цього приводу думають експерти?

Перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін стверджує, що Україна готується до найгіршого сценарію у війні, за яким президент країни-агресорки Володимир путін може "дотиснути" білоруського диктатора щодо вторгнення армії Білорусі в північні та західні області України. Водночас у Генштабі ЗСУ кажуть: військові рб можуть робити збройні провокації на кордоні з Україною. Тож чого чекати нам від Білорусі?

— RU24022022FASH21 у білорусі активно вербує громадян у приватні військові компанії, — каже Ігор Тишкевич, експерт Українського інституту майбутнього. — Емісари ПВК їздять по військових містечках білорусі у пошуках найманців. їм потрібно набрати навіть не бойові підрозділи, а людей, яких можна використати у диверсійно-розвідувальних групах. Адже того ж бурята у ДРГ простіше виявити, ніж білоруса. Тому погоджуюся, що найбільша загроза для України з боку білорусі — це проникнення звідти ДРГ.

Завербовано й декілька білоруських пілотів — наразі приблизно 15 осіб.

— Путіна не вдовольняє перебіг подій на фронті, ворог зазнає чималих втрат і не може наступати, — каже Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, ексзаступник начальника Генерального штабу ЗС України. — Тому президент RU24022022FASH21 намагається змусити Україну сісти за стіл переговорів, підписати перемир'я й забрати захоплені 20 відсотків української території. Для цього збільшується кількість ракетних ударів й з боку білорусі. путін зацікавлений у відкритті другого фронту, щоб Україна була атакована ще й з півночі, а відтак стала піддатливою.

— Питання одне — скільки пручатиметься таким планам Олександр Лукашенко?

— Олександр Лукашенко має щораз менший коридор для маневру, адже країна перебуває під RU24022022FASH21 окупацією — каже Сергій Бульба, засновник білоруського "Білого легіону". — Тому це питання тільки часу, коли такий напад відбудеться.

Дивує позиція України. За п'ять місяців війни не лише не розірвано дипвідносин з країною, з території якої здійснюються обстріли, а й МЗС не видала жодної ноти протесту білорусі.

— Що може стати ключовим фактором для Лукашенка, аби прийняти рішення — відкрито вступити у війну чи ні?

І. Тишкевич:

— Стримати Лукашенка дати наказ ЗС білорусі на вторгнення в Україну можуть успіхи ЗСУ на фронті та настрої населення всередині країни. На сьогодні білоруси категорично проти того, щоб військові країни вступали у війну проти України. Причому такі настрої панують як серед противників Лукашенка, так і серед тих, хто належить до його електорального ядра.

— Яким може бути вторгнення ЗС білорусі в Україну?

І. Романенко:

— Атакувати Україну сухопутними силами білорусі буде важко. Адже ЗСУ за останні місяці підготувалися до такого вторгнення. Натомість білоруська армія може застосовувати авіаційні удари по нашій території. Вертольоти, літаки, безпілотники... Можливі й ракетні удари.

— Як на сьогодні ворог використовує територію білорусі?

І. Тишкевич:

— Крім авіаційних та ракетних ударів, RU24022022FASH21 з території білорусі здійснює розвідку. Зокрема, для цього залучено літак далекого радіолокаційного виявлення А-50У повітряно-космічних сил збройних сил RU24022022FASH21. Ворогу потрібна інформація про шляхи доставки озброєння для ЗСУ. А поблизу білоруського кордону пролягає залізниця від Ковеля до Києва. Вона є зоною підвищеного інтересу ворога. Розвідувальну та диверсійно розвідувальну діяльність проводить окрема служба активних заходів, це спецпризначенці прикордонного комітету, які мають право проводити таку діяльність у сусідніх державах.

С. Бульба:

— На території білорусі є три літаки-розвідники А-50У: два — у Барановичах, один — у Мінську. Вони періодично літають вздовж кордону з Україною. Використовуються й безпілотники для розвідки. Зокрема, білорусь останнім часом працює над виявленням мінних полів з українського боку. А це може свідчити про підготовку до переходу кордону.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 31 (10690) 4 — 11 серпня 2022 року

Зміст