Новини і автомобілі

Зруйнувати, щоб перемогти

Зміст

ЗСУ б'ють по мостах, важливих для постачання зброї окупантам. Британська розвідка каже: контроль над сполученням через Дніпро може стане ключовим фактором у звільненні Херсонщини

Після атак ЗСУ окупантам довелося закрити рух Антонівським автомобільним та залізничним мостами в Херсоні. Наразі вони їх ремонтують. За даними британської розвідки, контроль над мостами через Дніпро, ймовірно, стане ключовим фактором у бойових діях у Херсонській області. Які наслідки матимуть для ворога руйнування мостів?

— Антонівський автомобільний міст був побудований наприкінці 1980-х, — розповідає Володимир Молчанов, херсонський політолог. — Він вирішив проблему сполучення між нижніми частинами правобережної та лівобережної Херсонщини. До того єдиним шляхом була гребля Каховської ГЕС. Крім Антонівнівського автомобільного моста, існує Антонівський залізничний, побудований німцями та підірваний ними в 1943 році, а відбудований після війни — в 50-х роках. Його доволі легко зруйнувати, оскільки металеві конструкції досить "втомлені". Цими мостами ворог і постачав боєприпаси, озброєння та військову техніку на херсонському напрямку.

— Завдяки таким об'єктам, як Антонівський, Дар'ївський мости, окупанти постачали левову частку техніки, боєприпасів, особового складу, паливно-мастильних матеріалів на правий берег Херсонщини, — додає Олександр Коваленко, координатор групи "Інформаційний спротив", провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука. — Крім того, через мости проводиться ротація ворожих підрозділів, вивезення пошкодженої техніки тощо. Тобто через ці логістичні артерії відбувається постійний рух. Якщо це припинити, то ворожі підрозділи на правому березі відчуватимуть брак важкої техніки, пального тощо. Без Антонівського моста RU24022022FASH21 не зможуть втекти з Херсона, коли почнуться контрнаступальні дії ЗСУ. Це ж стосується Дар'ївського моста. Тому атаками по мостах ЗСУ натякають командуванню RU24022022FASH21 окупаційних військ, що основні маршрути перебувають під нашим вогневим контролем. І при потребі будуть знищені.

— А які альтернативи мос там?

В. Молчанов:

— Ворог намагається збудувати понтонні переправи. Для цього ідеальне місце в районі села Львове, у Бериславському районі. Другий варіант — переправи біля Антонівського моста, в районі дачних ділянок. Однак координати цих можливих понтонних переправ відомі, тому їх можна при потребі знищити. Інші локації на Херсонщині непридатні для понтонних переплав — через плавні, заболоченння ділянок, непрохідні для будь-яких видів техніки.

Якщо ворогу не вийде з понтонами, то існує можливість перевезення військової техніки та озброєння річковим транспортом. Зокрема, у місті Гола Пристань є причал компанії "Нібулон". Крани — в Херсонському морському та річковому портах, де не буде проблем з перевантаженням боєприпасів.

О. Коваленко:

— На сьогодні в RU24022022FASH21 немає можливості здійснювати форсування таких широких річок, як Дніпро. Ворог здійснював свого часу форсування річки Сіверський Донець і зазнав чималих втрат. Так, окупанти мають сценарій наводити понтонні переправи, але коефіцієнт корисної дії від цього буде мінімальний. По-перше, через таку переправу може пройти менше техніки. По-друге, всі зони, де це можна робити, перебувають під вогневим ураженням нашої артилерії.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 31 (10690) 4 — 11 серпня 2022 року

Зміст