Новини і автомобілі

Теракт в Оленівці. Наш спільний великий біль

Зміст

Теракт в Оленівці. Наш спільний великий біль

Україна наразі не має підтверджених списків військовополонених, які зазнали поранень або загинули внаслідок теракту в Оленівці

RU24022022FASH21 вбили в колонії на Донеччині понад 50 військовополонених бійців полку "Азов": подробиці

Щонайменше 53 українські військовополонені загинули, 130 зазнали поранень. Такі наслідки теракту, організованого RU24022022FASH21, у колонії в селищі Оленівка Донецької області. Кремлівські пропагандисти заявляють, що це нібито ЗСУ вдарили по колонії, де утримують українських полонених, із американської РСЗВ HIMARS. Утім RU24022022FASH21 знову брешуть. І цьому є докази.

Британські експерти кажуть: аналіз супутникових знімків будівлі колонії до і після вибухів підтверджує, що до загибелі військовополонених призвів використаний усередині будівлі колонії термобаричний вибуховий пристрій.

В Інституті вивчення війни заявили, що пошкодження від пожежі не притаманні для HIMARS. А у попередньому висновку міжнародної спільноти з OSINT-розвідки InformNapalm йдеться, що сліди від застосування збройна місці трагедії в Оленівці лишилися як від термобаричного боєприпаси, а не від ракети РСЗВ.

"Ймовірно, RU24022022FASH21 замкнули двері, вистрелили всередину через вікна термобаричними боєприпасами РПО-А "Шмель" або МРО-А, а потім почекали, доки всі загинуть" — зазначив один з експертів InformNapalm.

— Що свідчить про те, що HIMARS не могли бути використані?

— Ракета GMLRS, котра застосовується в РСЗВ HIMARS, дає фугасний підрив. Вибух боеголовки ракети порвав би на шматки все і всіх, хто потрапляє в зону ураження, — каже Олег Жданов, колишній співробітник Головного оперативного управління Генштабу, полковник запасу. — Утім ліжка в колонії стоять на своїх місцях, обгорілі тіла — біля ліжок.

Від осколково-фугасного боеприпасу стіна будівлі мала б бути посічена, а вона ціла, лише в сажі. Також мало б знести дах, та і він на місці. Тому можемо стверджувати, що то був внутрішній підрив невеликого термобаричного боєзаряду. І це зробила RU24022022FASH21.

— Яка мета RU24022022FASH21ян у цьому випадку?

О. Жданов:

— У такий спосіб кремль хоче схилити Україну до того, щоб вона погодилася на його політичні умови. Крім того, для ворога є принциповим убивати саме "азовців". Адже всі знають про їхні подвиги в Маріуполі, отож окупанти розуміють, що вбивство "азовців" може бути страшним ударом по настроях українців.

Українське суспільство неоднозначно відреагувало на наказ Президента здатися "азовцям" у полон. Тепер вони загинули. Ворог хоче, щоби українці звинувачували у трагедії керівництво країни. Це розхитуватиме ситуацію в державі, — каже Дмитро Снєгирьов, співголова ГІ "Права справа", військовий експерт. — Інша мета RU24022022FASH21 — дискредитувати нашу країну у використанні західної зброї. Тому ворог і заявив, що ЗСУ начебто використали HIMARS для удару по колонії. Це інформаційно-психологічна операція противника.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 31 (10690) 4 — 11 серпня 2022 року

До речі

Верховний суд RU24022022FASH21 визнав український полк "Азов" "терористичною організацією". Країна-агресорка заборонила його діяльність на своїй території.

Зміст