Новини і автомобілі

Совість? У таких людей її нема

Зміст

У Києві на продажу гуманітарної допомоги затримали ексзаступника голови Дніпропетровської обладміністрації Дмитра Стригуна. Його спіймали на гарячому — під час спроби реалізувати партію військової амуніції загальною вартістю понад 600 тисяч гривень

Колишній чиновник перебрався у столицю і став добровольцем загону територіальної оборони при Президентові України. Прикриваючись цим, він продавав медичні аптечки, військові каски, бронежилети та іншу захисну амуніцію, яка безплатно надходила від європейських партнерів для потреб ЗСУ.

"Під час затримання в експосадовця вилучили близько 40 одиниць військової амуніції, які він намагався продати за 200 тисяч гривень та 10 тисяч доларів, — розповідає Наталя Калиновська, речниця департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. — Крім того, у нього вдома знайшли понад 120 бронежилетів та касок, а також більше пів тисячі індивідуальних перев'язувальних пакетів і аптечок та багато інших потрібних для військових речей. Відомо, що бронежилети 4—5-го класів спритник реалізовував по 680 доларів, а каски — по 200 доларів".

Затриманому повідомлено про підозру. Йому загрожує до від п'яти до семи років ув'язнення з конфіскацією майна. На час досудового слідства фігурантові обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення 370 тисяч гривень застави.

Відомо, що Дмитро Стригун свого часу закінчив академію митної служби і був волонтером під час Майдану. Перебуваючи на посаді заступника голови ОДА, у 2020 році зробив ремонт у своєму службовому кабінеті за 168 тисяч гривень.

Загалом з початку війни Національна поліція викрила 320 фактів шахрайства та зловживань із гуманітарною допомогою. За кожним з цих правопорушень розпочато кримінальне провадження.

Микола ЗАВЕРУХА

"Експрес" № 31 (10690) 4 — 11 серпня 2022 року

Зміст