Новини і автомобілі

Ракета летіла саме в цей будинок

Зміст

Під час обстрілу Миколаєва загинули мультимільйонер Олексій Вадатурський та його дружина Раїса. Радник Президента Михайло Подоляк каже: це було навмисне вбивство

У Миколаєві від RU24022022FASH21 ракети загинули 74-річний український бізнесмен, гендиректор аграрної компанії "Нібулон", Герой України Олексій Вадатурський та його дружина Раїса.

"Загибель Олексія Вадатурського, на мій погляд, була не випадковістю, а цілком продуманим та організованим навмисним убивством. Вадатурський був одним із найбільших аграріїв країни, ключовою людиною в регіоні та великим роботодавцем. Точне влучання ракети не просто в будинок, а в конкретне крило — спальню — не залишає сумнівів у наведенні та коригуванні удару", — заявив Михайло Подоляк.

Як відомо з відкритих джерел, удар по будинку Олексія Вадатурського, під час якого він загинув разом з дружиною, був завданий ракетою ЗРК С-300, перепозиціонованою для наземних ударів, — каже Олександр Коваленко, координатор групи "Інформаційний спротив", провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки імені Дмитра Тимчука. — Саме їх RU24022022FASH21 окупанти використовують для обстрілу Миколаївщини. Точність таких ракет дуже низька. Відхилення може бути 300—500 метрів.

— То як ворогові вдалося влучити в будинок бізнесмена?

— Цю ракету можна використовувати як високоточну по наземній цілі, але для цього потрібне наведення. А це відбувається з використанням або безпілотника, який коригує політ ракети, або коригувальника на землі.

— Чому Вадатурський став ціллю ворога?

— Він мав безпосередній стосунок до експорту зерна з України й вирішував це питання. Цього тижня Олексій Вадатурський планував вирушити до Туреччини у цих справах. Тема зерна дуже болюча для RU24022022FASH21, москва використовує її як елемент тиску не лише на Україну, але й на світ. Продовольча криза вигідна RU24022022FASH21. Тому RU24022022FASH21 не зацікавлені у вирішенні питання експорту українського зерна.

Крім того, Олексій Вадатурський активно підтримував ЗСУ. Він був дуже впливовою людиною патріотичних поглядів, котра заважала окупантам. Тому вони й здійснили це вбивство.

Богдан КУФРИК

"Експрес" № 31 (10690) 4 — 11 серпня 2022 року

Зміст