Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Вам премія — за ощадливість

Зміст

На Львівщині почали виплачувати компенсацію за зекономлені субсидії

Перші гроші мають надійти на рахунки споживачів уже до кінця цього тижня.

— Ми отримали субвенцію з державного бюджету, — каже Віктор Степанюк, заступник директора департаменту соціального захисту ЛОДА. — Йдеться про понад 73 мільйони гривень. Гроші виплатять 117850 особам.

А хто отримає компенсацію?

— Ті громадяни, які мають індивідуальне газове або електричне опалення і в опалювальний період зекономили частину субсидії на газ чи електроенергію. Вони мали подати відповідну заяву до 1 вересня та 1 листопада — через розгляд комісії. Загалом на компенсацію в нашій області претендувало понад 136 тисяч осіб, проте майже 20 тисяч не звернулися по гроші. Левова частка тих, кому виплатять компенсацію, — споживачі, які зекономили субсидію на газ, таких 116800 осіб, і лише трохи більше 1000 — ті, хто не використав сповна субсидію на електроенергію.

Про які суми йдеться?

— Максимальний розмір “премії за економію” уряд визначив як еквівалентний вартості 100 кубів газу — це 695 гривень або 150 кіловатів електроенергії — 130 гривень. Тобто якщо споживач зекономив 50 кубів газу, множимо їх на вартість за один куб (6 гривень 95 копійок), і людина отримає 347 гривень 50 копійок. Проте на Львівщині переважно споживачі економили максимально, тобто у нас чимало виплат по 695 гривень.

Як люди отримають кошти?

— У заяві вони вказували реквізити банківського рахунку — на нього й буде переказано компенсацію. У районах гроші виплачуватимуть і через поштові відділення.

Олена КОВАЛЬСЬКА

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст