Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Посада — лише для щасливих

Зміст

Новий тренд на ринку праці — досліджувати настрій підлеглих. Адже є думка: позитивні емоції підвищують ефективність роботи

Досліджувати настрої колег — це практика, яка прийшла до нас із-за кордону. Про емоційний стан співробітників керівництво турбується, передусім, із меркантильною метою. Вчені кажуть, що фахівці зі щастя стануть невдовзі однією із найзатребуваніших професій у світі!

— У багатьох українських компаніях щодня прийнято запитувати співробітників: “З яким настроєм ви прийшли на роботу?”, — розповідає Катерина Криворученко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter. — Дехто практикує створення посади менеджера зі щастя.

Адже від того, як людина почувається у колективі, наскільки їй комфортно, залежить якість виконання завдань. За підрахунками вчених університету Уорвіка, щастя збільшує продуктивність праці приблизно на 12%, а кожна задоволена людина робить тих, з ким вона регулярно контактує, щасливішими на 9%.

Американський психолог Шон Ачор, автор книги “Перевага бути щасливим”, стверджує: щасливі співробітники на 31% ефективніші, аніж ті, хто працює у поганому чи тривожному настрої. Вони забезпечують на 37% більші продажі, на 30% рідше хворіють, на 22% краще задовольняють своїх клієнтів і генерують у три рази більше творчих рішень. Сьогодні департаменти щастя працюють у більш ніж 3 тисячах компаній у всьому світі.

Але ж “щастя” — досить умовне поняття.

— Так, у це поняття вкладається багато аспектів. Наприклад, якщо ваша робоча техніка постійно зависає, то настрій псується, це також впливає на рівень щастя.

Наші опитування показують, що найчастіше є три фактори, які змушують людину змінювати роботу. Це — зарплата, можливість кар'єрного зростання, атмосфера в колективі. На запитання, що сприяє формуванню комфортної атмосфери, опитувані зазвичай відповідали — взаємодопомога, терпимість, спільні святкування чи відпочинок. Якщо взаємодопомога у колективі існує, людина відчуває захищеність, комфорт. І тоді видає найкращий результат як фахівець.

Леся ЯСИНЧУК

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст