Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Чи налякає це водіїв, які люблять хильнути?

Зміст

Про зміни в законі, що стосуються керування автомобілем напідпитку

З 1 січня 2020 року такі правопорушники нестимуть уже не адміністративну відповідальність, а кримінальну. А також буде запроваджено нові штрафи.

Чи налякає це водіїв, які люблять хильнути?

— Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” вводить норму у Кримінальний кодекс України про управління транспортом у стані сп'яніння. Це стаття 286-1 — “Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”, — розповідає Дмитро Моргун, адвокат. — У цій статті йдеться не лише про керування напідпитку транспортними засобами, а також про передавання керування особі, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів. Крім того, про відмову водія, який керував транспортним засобом, проходити огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Яку відповідальність передбачено за кермування напідпитку?

— Штраф від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (17000—34000 гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років. А якщо водій вдруге буде затриманий за кермом у нетверезому стані, штраф зросте до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (51000 гривень). Права керування транспортними засобами при цьому позбавлять на строк від двох до трьох років.

І якщо раніше особу, що керувала транспортним засобом у стані сп'яніння, притягали до адміністративної відповідальності, то з набуттям чинності закону йтиметься вже про кримінальну відповідальність. Закон вводить визначення “кримінальний проступок”.

Як це позначиться на процедурі притягнення винного до відповідальності?

— Поки що за правопорушення, зазначені у статті 286-1 ККУ як кримінальний проступок, не передбачено судимості, вони вважаються нетяжким злочином. Тому досудового розслідування не проводитимуть, а здійснюватимуть дізнання. Хто і в якому порядку — має бути прописано в законі “Про кримінальні проступки”, декілька редакцій якого зареєстровано у Верховній Раді.

Богданна МАРТИНИК, фото pexels.com

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст