Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Смажені курчата з російським присмаком

Зміст

У Будинку профспілок, що став символом спротиву майданівців, відкрили заклад фаст-фуду. Чиновник, який опікувався питанням, нічого страшного в цьому не бачить

Під час Революції Гідності тут був штаб національного спротиву. У страшні дні лютого 2014-го цей будинок згорів, тут загинуло щонайменше двоє людей. А днями, коли в Україні відзначали п'яту річницю Революції Гідності, у реконструйованій споруді відкрили заклад швидкого харчування KFC, що спеціалізується на смаженій курятині.

Громадськість вибухнула обуренням.

“Той, хто дав на це дозвіл, має бути покараний. У Будинку профспілок треба відкрити музей, виставковий чи лекційний зали, але ж не генделик!” — вважає Інна Матюшко, користувачка Facebook.

“Чому в Будинку профспілок потрібно відкривати бізнес-офіси та фаст-фуди? Немає більше місць, де можна заробляти гроші?” — обурюється у соцмережі Данило Яковлев.

А от Григорій Осовий, голова Федерації профспілок України, нічого крамольного у появі ресторану не бачить.

“Це не розважальний заклад, там не відбуватимуться концерти чи танці. Такий заклад має бути, тож ми дали завдання нашому господарському управлінню підібрати заклад харчування для працівників, які перебуватимуть у Будинку профспілок, — пояснює він “Експресу”. — Нагадаю, приміщення вводиться в експлуатацію після капітального ремонту. Тут працюватимуть декілька сотень людей, вони мають бути забезпечені умовами праці, зокрема й харчуванням! За графіком, наші працівники мають сюди переїхати в грудні”.

Однак обурених активістів переконати не вдалося. Ресторан мережі KFC наразі закрито.

Дехто вбачає у цій історії російський слід. Адже права на використання бренда KFC продає російська компанія. І, мовляв, невипадково відкриття фастфуду із назвою, що розшифровується “Кентуккське смажене курча”, призначили на знакову дату — 21 листопада.

“KFC має подякувати партнерам — ватній Yum! Restaurants International Russia&CIS (офіс у Москві) та дніпровському регіоналу Валерію Кіптику (саме його компанія придбала фастфуд у росіян) за чудовий піар. За моєю інформацією, і росіяни, і Кіптик прекрасно знали про ризики відкриття ресторану в Будинку профспілок. Кіптик взагалі не вважає це проблемою, бо є противником Майдану.

Тож я роблю висновок, що це був свідомий плювок в обличчя всім, для кого Будинок профспілок став символом”, — заявляє відомий блогер Антон Ходза.

Юлія ГОЛОДРИГА

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст