Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

Мінські ротації

Зміст

Новації у складі нашої переговорної команди в мінському діалозі: Леоніда Кучму, який склав повноваження представника України у Тристоронній контактній групі (ТКГ), замінив не Руслан Демченко, як передбачали раніше, а Євген Марчук, який досі брав участь у мінських перемовинах як представник безпекової підгрупи.

Свого часу Марчук був головою Служби безпеки, міністром оборони, прем'єр-міністром, а також секретарем РНБО України. Докладніше про це призначення — директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик та політолог Олег Саакян.

Як розцінюєте призначення Марчука представником України у ТКГ?

О. Саакян:

— На мою думку, Марчук на цей пост більш ніж підходить. Він — людина спецслужбівського гарту, обіймав високі посади в українській політиці, знає Мінський процес зсередини.

В. Кулик:

— Маю свій погляд на Марчука як на переговорника. Домовленості, які укладали в безпековій підгрупі, зокрема питання про так звані демілітаризовані зони, звідки мають бути відведені українські війська, я жорстко критикував. Передусім вказував на недоцільність виведення українських підрозділів зі Станиці Луганської як загрозу втрати цього стратегічного плацдарму для України.

Чи варто очікувати якихось зрушень у Мінських перемовинах із призначенням Марчука?

— Робота всіх без винятку підгруп Тристоронньої контактної групи заблокована. Навряд чи Марчуку щось вдасться змінити.

О. Саакян:

— Мінський процес не здатен забезпечити досягнення миру. Попри те, прогнозую, що Україні вдасться більш ефективно використовувати російську неконструктивність у мінському форматі для досягнення тактичних чи стратегічних переваг на інших дипломатичних майданчиках.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст