Новини і автомобілі
Контактний телефон: ...

ДБР: спеціально для топ-корупціонерів

Зміст

Запрацював орган, котрий розслідуватиме справи проти урядовців, нардепів та інших високопосадовців

Цього тижня офіційно розпочало свою роботу Державне бюро розслідувань. Наразі в ДБР працює 295 слідчих, з них 102 в центральному апараті та 193 у слідчих територіальних управліннях бюро.

Докладніше про роботу ДБР говоримо з Олександром Лємєновим, головним експертом Антикорупційної групи “Реанімаційного пакета реформ”.

Якими справами займатиметься Державне бюро розслідувань?

— ДБР має запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати злочини, які вчинили вищі посадові особи. А до таких належать і президенти України, і прем'єр-міністри, і члени Кабміну, генпрокурори та заступники, нардепи, глави Нацбанку та їхні заступники, судді тощо. До підслідності ДБР відносять й деякі військові злочини. Утім Держбюро наразі не готове до повноцінної роботи.

Чому?

— А хто в ДБР відкриватиме провадження і їх розслідуватиме, якщо й досі не призначено ні очільників структурних підрозділів центрального апарату бюро, ні керівників теруправлінь (на цих посадах перебувають в. о.), а слідчі зможуть приступити до роботи лише в січні, тому що більшість із них тепер перебувають на навчанні? Крім того, слідчі ДБР не мають доступу до військових частин та об'єктів.

Нагадаю, що керівник ДБР Роман Труба обіцяв розпочати роботу бюро ще у вересні. Та досі він займався лише розподілом посад. Хоча тих же слідчих можна було призначити ще три місяці тому, щоби вони набралися досвіду, зрозуміли, з чим матимуть справу. А тепер їх “кидають під танки”, відповідно, відкриті ними провадження у судах просто розсипатимуться.

Богдан КУФРИК

„Експрес” № 48 (9938) 29 листопада — 6 грудня 2018 року

Зміст